Hírek
2013. Április 24. 13:20, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
EPP-elnök: hamisak a Fidesz lehetséges kizárásáról szóló híradások
Hamisnak nevezte a Fidesz Európai Néppártból való lehetséges kizárásáról szóló híradásokat a jobbközép pártokat tömörítő formáció elnöke a Heti Válasznak. A lap szerint gazdasági érdekek is felsejlenek a magyar kormánypárttal szembeni ellenérzések mögött.
"Minden híradás a Fidesz lehetséges kizárásról teljesen hamis. A tagsággal kapcsolatos döntések a Néppárt és nem európai parlamenti frakciója hatáskörébe tartoznak. Ezért a képviselőcsoport tagjai nem is tárgyalhattak a Fidesz eltávolításáról" - nyilatkozta a Heti Válasznak Wilfried Martens volt belga miniszterelnök, az Európai Néppárt (EPP) elnöke.
Martens - a teljes terjedelmében a lap csütörtöki számában megjelenő interjúban - a negyedik alkotmánymódosítással összefüggésben azt mondta: a magyar kormányfő most is világosan kijelentette, ha a magyar alaptörvény néhány eleme ellentétes az EU-joggal, az Európai Bizottság ajánlásaival, időben és megfelelő módon lépni fog. Szerinte a Néppárt európai parlamenti frakciója szilárdan a Fidesz mellett áll és nem a magyar ügy ismételt előkerülése, hanem a politikai ellenfelek által terjesztett tévinformációk miatt van egyfajta fásultság a brüsszeli parlamenti frakcióban.
A Heti Válasz honlapján szerdán megjelent beharangozó azt ígéri, az Európai Néppárt belső viszonyairól szóló cikkéből kiderül: az RTL Klubot is birtokló Bertelsmann sajtókonszern "veteránjai" alkotják a Fidesz-kritikus tábort az Európai Néppártban. Jelzik: az 1980 óta európai parlamenti képviselő Elmar Brok, Magyarország egyik legerőteljesebb kritikusa a Néppártban 2011-ig a Bertelsmann sajtókonszern alkalmazottja volt, a német lapok rendszeresen a vállalat lobbistájaként emlegetik, és Viviane Reding uniós biztos kabinetfőnöke, Martin Selmayr is "Bertelsmann-veterán". Márpedig a honi médiapiaci változások egyik vesztese az RTL Klubot tulajdonló német médiamamut, amely például a fizetős politikai hirdetések tilalma miatt a jövő tavaszi választási kampányban vélhetően milliárdos összegtől esik el - írta honlapján a Heti Válasz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.
2025. Május 19. 07:26, hétfő | Belföld
Keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek, vallási közösségek támogatásáról
tt az szja-bevallás és az 1+1 százalékos rendelkezések véghajrája, keddig lehet rendelkezni a civil szervezetek és a vallási közösségek támogatásáról - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vasárnap az MTI-vel.
2025. Május 19. 07:24, hétfő | Belföld
Harcba hívta legfőbb híveit Orbán Viktor
Ma Ukrajna uniós tagsága a legnagyobb veszély - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke Budapesten, a BOK Csarnokban tartott Harcosok klubja - A kezdet elnevezésű rendezvényen.