Hírek
2018. Július 30. 10:37, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
15 veszélyes gyerekjátékot vont ki a forgalomból a fogyasztóvédelmi hatóság
Több mint ötven különféle fajátékot, felfújható vízi játékot és műanyag babát vizsgáltatott meg az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) a gyermekek biztonsága érdekében,
a fogyasztóvédelmi hatóság az ellenőrzött termékek közül 20 vízi játékból hármat, 19 játékbabából pedig 12 vont ki a forgalomból - közölte az ITM hétfőn az MTI-vel.
A minisztérium akkreditált laboratóriumai a balesetek és sérülések, egészségkárosító hatások megelőzése érdekében rendszeresen vizsgálják a gyerekjátékokat. A legutóbbi ellenőrzésen a fajátékokról megállapították, hogy mindegyik termék megfelelt az előírásoknak. A forgalomból kivont vízi játékoknál és babáknál viszont kiderült, hogy azok nem teljesítették a lágyítószer használatát tiltó, korlátozó rendelkezéseket.
A közlemény idézte Keszthelyi Nikolettát, a fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkárt, aki kifejtette a fogyasztóvédelem aktív jelenléttel és rendszeres piacfelügyeleti ellenőrzésekkel járul hozzá a családok biztonságához, segít a szülőknek eligazodni a játékboltok kínálatában. Az évről évre elrendelt ellenőrzéseknek köszönhetően a gyermekeknek szánt termékek piaca tisztul, csökken a problémák száma - tették hozzá.
Az ellenőrzött termékekről a kormany.hu oldalon az Innovációs és Technológiai Minisztériumnál található tételes tájékoztatás - olvasható a tárca közleményében.
Fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 07. 12:29, szombat | Belföld
Navracsics Tibor: az ajkai a Dunántúl egyik legversenyképesebb kórháza
2026. Február 07. 10:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Paks II. mától jogilag és gyakorlatilag is építés alatt álló atomerőműnek minősül
2026. Február 07. 09:15, szombat | Belföld
KSH: 3,2 százalékkal csökkent az ipar teljesítménye 2025-ben
2026. Február 06. 14:00, péntek | Belföld
Választás 2026 - Megérkeznek az első értesítők a postaládákba
Pénteken érkeznek az első értesítők a postaládákba az április 12-ei országgyűlési választásról.
