Hírek
2011. Augusztus 31. 14:41, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
2661 kilométer 1 liter benzinnel

2661 kilométer/ 1 liter teljesítménnyel zárta a Kecskeméti Főiskola GAMF csapata az üzemanyag-takarékos járművek finnországi Nokiában megrendezett versenyét, így a benzines járművek között megszerezték az első helyet.
Két év alatt a kecskemétiek ezzel már negyedszer döntötték meg a magyar csúcsot, és háromszor javítottak a saját eredményükön.
Több mint 5 ezer kilométert utazott a 7 fős kecskeméti csapat és a Megaméter 2. nevet viselő jármű, hogy ismét megmérettesse magát egy nemzetközi versenyen. A tavaszi németországi Shell Eco-marathonon 2277km/1 liter teljesítménnyel kategóriájukban ott voltak a kiemelt legjobbak között - végül negyediket lettek -, de nem tudtak igazán örülni az új magyar csúcsnak, mert egy baleset megakadályozta a csapatot abban, hogy olyan eredménnyel zárhassák a versenyt, amiben a tesztek alapján joggal reménykedhettek. Így a bizonyítás Finnországra maradt.
A tavaszi verseny óta több száz munkaórával tökéletesítették a járművet, kicserélték az elektronikus kormányművet, átalakították a motorfelfüggesztést, a hajtást és a meghajtott kerék csapágyazását, módosították a motor vezénylését, valamint a henger és a hengerfej rögzítését is. A finnországi versenyen a helyi gumiabroncsgyár 1700 méteres tesztpályán 11 kört kellett megtennie a járműveknek 25 km/órás átlagsebességgel, s ez alapján számították ki a fogyasztást.
OrientPess Hírügynökség
Kép: OrientPress
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 26. 07:21, csütörtök | Belföld
Ma tetőzik a kánikula, este hidegfront érkezik
Csütörtökön tetőzik a kánikula: az Alföld déli régiójában akár 38-39 Celsius-fokot is mutathatnak a hőmérők, majd este hidegfront érkezik záporokkal, zivatarokkal és nagy területen viharossá fokozódik a szél
2025. Június 26. 07:19, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a NATO-csúcson csatát nyertünk
2025. Június 26. 06:00, csütörtök | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt 2025. június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe.
2025. Június 25. 10:06, szerda | Belföld
Bejelentkezett az űrből a második magyar űrhajós
Kapu Tibor bejelentkezett a Dragon űrhajó fedélzetéről a kilövést követően, az űrhajós egyebek mellett azt mondta, 15 millió magyar emelte ma idáig.