Hírek
2011. December 16. 13:45, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
50 ezer vadlúd a tatai Öreg-tavon
Pár nap leforgása alatt korábban még soha nem látott számban gyűltek össze vadludak a mintegy 220 hektárnyi tatai Öreg-tavon.
Bolla Adrienn, a Száz Völgy Természetvédelmi Egyesület szóvivője elmondta az MTI-nek, hogy hozzávetőleg ötvenezer vadlúd éjszakázik ezekben a napokban a nemzetközi egyezménnyel is védett élőhelyen. A körülbelül 2500 récével, 4000 sirállyal és 8000 varjúval mindez azt jelenti, hogy 65 ezer madár tartózkodik Magyarország legrégebbi mesterséges halastavának a környékén.
A tatai Öreg-tó évszázadok óta az eurázsiai tundrák vidékéről érkező vadludak kiemelt jelentőségű éjszakázó- és pihenőhelye, azonban ilyen mértékű madártömegre a tó utóbbi harmincéves történetében nem volt példa. A természetvédelmi szakemberek szerint a jelenség oka elsősorban a táplálékforrásban keresendő: a rendkívül száraz ősz miatt a keleti országrészben gyakorlatilag nem vagy alig találnak élelmet és vizet a vadludak, ezért gyűlnek össze az ország nyugati felében. Az egyedülálló és különleges látvány apropóján a megyei természetvédők vadlúdlesre invitálják az érdeklődőket.
Szombat reggel 7 órától a madarak reggeli kirepülését, délután 3 órától pedig a behúzását tekinthetik meg a jelenlévők.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
