Városlista
2025. augusztus 8, péntek - László

Hírek

2017. Január 16. 05:00, hétfő | Külföld
Forrás: Gazda Árpád, az MTI tudósítója jelenti:

5,2 millió euró értékben lopott ékszert Párizsban, elfogták Romániában

5,2 millió euró értékben lopott ékszert Párizsban, elfogták Romániában

Romániában letartóztatták egy múlt év végén elkövetett, 5,2 millió euró értékű párizsi ékszerlopás gyanúsítottját - közölte vasárnap honlapján a romániai szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).

Az ügyészek közleménye szerint a román férfi drágakőszakértőnek kiadva magát december 30-án egy drágakövekkel és ékszerekkel kereskedő svájci cég párizsi kirendeltségén kikért tanulmányozásra két csiszolatlan gyémántot és két gyémántberakású nagy értékű gyűrűt. A drágakövek tanulmányozása után közölte, hogy nem vásárolja meg ezeket, és az eladó figyelmetlenségét kihasználva egy másik, azonos kivitelezésű dobozt adott vissza, mint amiben a nagy értékű drágaköveket átvette, majd távozott.

A román férfi két szerb állampolgárral közösen tervezte el, és hajtotta végre az 5,2 millió euró értékű lopást. Az osztozkodást követően az egyik csiszolatlan gyémántot és az egyik gyűrűt tarthatta meg magának. A gyanúsított a csiszolatlan gyémántot még Romániába való visszatérése előtt eladta két izraeli állampolgárnak, a gyűrűre pedig Romániában keresett vevőt, amikor lecsaptak rá a hatóságok.

Amint a Digi24 hírtelevízió közölte a férfit hamarosan kiadják a francia hatóságoknak.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld

Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin

Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.

2025. Augusztus 07. 07:59, csütörtök | Külföld

Csillagászati összegért épít hidat Olaszország Szicíliába

A világ legnagyobb függő szerkezete lesz, 5000 milliárd forintnyi összegbe kerül majd.

2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld

A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök

Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.