Városlista
2026. április 10, péntek - Zsolt

Hírek

2017. Március 17. 13:08, péntek | Belföld
Forrás: mti

A biztonsági övek használatát ellenőrzik a rendőrök a hétvégén

A biztonsági övek használatát ellenőrzik a rendőrök a hétvégén

A biztonsági öv, a biztonsági gyermekülés és a bukósisak, tehát az úgynevezett passzív biztonsági eszközök használatát ellenőrzik a rendőrök péntektől vasárnapig, országos akcióban

- közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata a rendőrség weboldalán.

A fokozott ellenőrzést az Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata (TISPOL) szervezésében hajtják végre - olvasható a közleményben.

Felhívták a figyelmet arra, hogy a passzív biztonsági eszközök használata nélkül jelentősen nő a halálos sérülések esélye. Mint írták, alapvető, hogy még többen használják a biztonsági övet és gyermekbiztonsági rendszereket, mert így kevesebb lehet a halálos baleset és a súlyos sérülés.

Közölték: az ellenőrzés kiterjed az illegális migráció, az embercsempészet, a kábítószerrel, valamint a lőfegyverrel kapcsolatos, illetve a vagyon elleni bűncselekmények felderítésére is.

A TISPOL Seatbelt európai szintű ellenőrzést évente kétszer tartják. Ennek során a TISPOL-tagállamok rendőri erői - köztük a magyar rendőrség is - a közlekedésbiztonsági helyzet javításáért és a közlekedők biztonságának szavatolásáért fokozottan ellenőrzik a passzív biztonsági eszközök használatát Európa közútjain.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.