Hírek
2011. Augusztus 31. 14:21, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
A délutánt is az iskolában tölthetik

Óraszámnövelést, tartós tankönyveket és az egész napos iskola tervét is tartalmazza a készülő nemzeti köznevelésről szóló törvény, amit szerdán tárgyal a kormány - írja a Magyar Nemzet.
A kormánypárt tervei nem új keletűek, hiszen az alsó tagozaton az egész napos iskola tervét már korábban is szorgalmazták, ugyanakkor a felső tagozatra való kiterjesztés új elem. A lap birtokába jutott tervezet szerint az alsó tagozaton a nevelés-oktatás folyna délutánonként, míg a felsősöknél testnevelés, szaktárgyakba való bevezetés és a középiskolákra való felkészítés lenne a terv.
A koncepció szerint a pedagógusok óraszámát egységesen heti 24 órára emelnék, általános iskolai felső tagozat pedig ott működhetne, ahol évfolyamonként két párhuzamos osztály van. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.