Hírek
2016. Szeptember 14. 07:26, szerda |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
A Guccifer 2.0 nevű hacker újabb dokumentumokat közölt az amerikai Demokrata Pártról

A Guccifer 2.0 nevű, ismeretlen hacker újabb dokumentumokat hozott nyilvánosságra kedden az amerikai Demokrata Pártról, annak belső vitáiról és támogatóiról egy londoni, számítógépes biztonsággal foglalkozó konferencián.
A Forbes magazin információi szerint a számítógépbetörő Guccifer 2.0 képviselője - akinek kiléte, személyazonossága ismeretlen - az Európa számítógépes biztonságának jövője című konferencián mintegy 500 megabájtnyi dokumentumot terített szét a résztvevők asztalain. Donna Brazile, a Demokrata Országos Bizottság (DNC) ideiglenes elnöke elismerte a hackertámadás tényét, de - mint mondta - egyelőre a saját számítógépes szakembereik vizsgálják a dokumentumok hitelességét. Brazile rögtön a republikánus elnökjelölthöz, Donald Trumphoz kötötte a hackertámadást, azt állítva, hogy az egyértelműen az ő érdekeit szolgálja. Brazile nem mulasztotta el megjegyezni azt sem, hogy Trump korábban "magához ölelte" az orosz elnököt, Vlagyimir Putyint, és "nyilvánosan bátorította a további orosz kémkedést, hogy segítse az ő kampányát".
Trump e pár héttel ezelőtti, nagy vihart kavart kijelentése után nem sokkal közölte, hogy csupán tréfált, és azóta is többször bizonygatta: nem tudja, kik támadják a demokraták számítógépes rendszerét.
A most napvilágra került dokumentumok a demokraták pénzügyeiről, pártjuk szervezeti struktúráiról, a párt anyagi támogatóiról közölnek információkat, részletezve az adományozók-finanszírozók neve mellett még a lakcímüket, e-mailcímüket és a telefonszámukat is.
Ez a második eset, hogy Guccifer 2.0 a Demokrata Párttól ellopott dokumentumokat hoz nyilvánosságra.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 08. 08:04, péntek | Külföld
Izraeli-palesztin - Uniós biztos: az izrael műveletek nagyon hasonlítanak a népirtásra
Izrael műveletei Gázában, az éheztetés, a lakóhely elhagyásának kikényszerítése és a civil lakosság célzott meggyilkolása \"nagyon hasonlítanak\" a népirtáshoz -
2025. Augusztus 08. 07:51, péntek | Külföld
Donald Trump nem köti orosz-ukrán csúcstalálkozóhoz, hogy találkozzon Vlagyimir Putyinnal
Donald Trump amerikai elnök kész találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel abban az esetben is, ha az orosz államfő nem tárgyal közvetlenül Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel
2025. Augusztus 07. 08:02, csütörtök | Külföld
Fogadta az amerikai elnök különmegbízottját Vlagyimir Putyin
Fogadta a Fehér Ház különmegbízottját, Steve Witkoffot a Kremlben Vlagyimir Putyin elnök - közölte szerdán az orosz államfő sajtószolgálata.
2025. Augusztus 07. 07:59, csütörtök | Külföld
Csillagászati összegért épít hidat Olaszország Szicíliába
A világ legnagyobb függő szerkezete lesz, 5000 milliárd forintnyi összegbe kerül majd.