Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2020. November 04. 07:00, szerda | Külföld
Forrás: Sárközy Júlia, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

A határok védelmét sürgette az olasz külügyminiszter

A határok védelmét sürgette az olasz külügyminiszter

Konkrét veszélynek nevezte az illegális bevándorlást, és kötelességnek nevezte az országhatárok védelmét Luigi Di Maio olasz külügyminiszter, az Öt Csillag Mozgalom kormánypárt politikusa kedden, a bécsi merénylet után.

A nyitott kikötők politikáját gyakorló római kormány vezető politikusa "a társadalmunkat gyűlölő bestiáknak" nevezte a nizzai és bécsi merényletek elkövetőit. Luigi Di Maio közösségi oldalán kijelentette: az illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent, ezért "realistának kell lennünk (..) a határok védelme minden állam kötelessége, valamint joga is". Az olasz diplomácia vezetője szerint az Európai Uniónak emelnie kell a biztonsági fokozatot, és szigorítania kell az európai mecsetek ellenőrzését a mérsékelt muzulmán közösségek együttműködésével.

Giuseppe Conte miniszterelnök még hétfőn éjjel közzétett német nyelvű üzenetében hangsúlyozta, hogy "a közös európai házban nincsen tér a gyűlölet és az erőszak számára".

A jobboldali ellenzéket vezető Matteo Salvini egyértelműnek tartotta, hogy "Európa halálos ellenségének jelenleg a koronavírus-járvány mellett az iszlám terrorizmus számít". A Liga párt vezetője hozzátette: "elég volt az álszent politikából és mindenki befogadásából, zéró toleranciát kell hirdetni a társadalmunkba befészkelődött iszlamista fanatizmussal szemben, le kell zárni a kikötőket, ellenőrizni a határokat, megvédeni gyermekeinket és identitásunkat".

A Liga az engedély nélküli olaszországi mecsetek bezárását sürgette.

Az olaszországi iszlám közösségek imámjainak szövetsége elítélte a "gyáva" támadásokat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 15. 07:06, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin kijelölte az isztambuli orosz tárgyalóküldöttséget

Vlagyimir Megyinszkij elnöki tanácsadó vezeti majd az ukrajnai rendezésről csütörtökön Isztambulban tárgyaló orosz küldöttséget – közölte szerda késő este a Kreml.

2025. Május 14. 07:09, szerda | Külföld

Ha Kijev és Moszkva nem ér el eredményt a béketárgyalásokon, Washington kivonul a rendezésből

Donald Trump amerikai elnök ultimátumot intézett Ukrajnához és Oroszországhoz, miszerint előrelépést kell elérniük a háború lezárását célzó tárgyalásokon, különben az Egyesült Államok kilép a rendezési folyamatból