Városlista
2026. május 20, szerda - Bernát, Felícia

Hírek

2018. Február 10. 12:13, szombat | Életmód
Forrás: mti

A házasság stabilitást ad

A házasság stabilitást ad

A házasság stabilitást és biztonságot ad - mondta Gájer László, az Esztergom-Budapesti Főegyházmegye érseki titkára szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

Az érseki titkár a műsorban emlékeztetett, vasárnap kezdődik a házasság hete; országszerte és a határon túl több mint 300 programmal irányítják rá a figyelmet a házasság, a család fontosságára.

Elmondta azt is, a statisztikák szerint folyamatosan nő a házasságkötések száma Magyarországon, ugyanakkor sok kapcsolat tönkremegy. A házasság hete programsorozat alatt a rosszul sikerült hazaságokkal is foglalkozni kell - fűzte hozzá.

"A lelki gondozásnak, a házaspárokkal való foglalkozásnak van egy olyan vetülete is, hogy tovább kell azokat segítenünk, akik megbicsaklottak" - fogalmazott Gájer László.

Címkék: házasság

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 12:00, szerda | Életmód

Gajdos László: a BYD a szegedi gyára építése során megszegte a környezetvédelmi engedélyben előírt kötelezettségeit

A BYD a Szegeden létesítendő gyár építése során súlyosan megszegte a környezetvédelmi engedélyben előírt kötelezettségeit - írta Gajdos László élőkörnyezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.

2026. Május 20. 07:05, szerda | Életmód

Meghalt Scherer Péter színművész

Hatvannégyéves korában kedden délelőtt elhunyt Scherer Péter Jászai Mari-díjas színművész - tudatta a Nézőművészeti Kft., amelynek alapító tagja volt.