Hírek
2020. Május 20. 09:47, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A hétvégén több helyen várható talajmenti fagy
Péntekre és szombatra virradóan több helyen talajmenti fagy is lehet - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat kedd este a Facebook-oldalán.
Mint kifejtették: a hétvége közeledtével északkelet felől hideg sarkvidéki eredetű légtömeg közelíti meg Magyarországot. Emellett jelenleg úgy áll a helyzet, hogy ezeken az éjszakákon nem sok nedvesség lesz az ország fölött, azaz felhő nem, vagy alig lesz az égen, ráadásul a légmozgás sem lesz jelentős. Ezek a paraméterek (pontosabban azok hiánya) pedig kedvező együttállást eredményeznek mind a légköri, mind pedig a talajmenti fagy kialakulása szempontjából. Erre főként az északi völgyekben és a homokhátságon lesz esély - írták.
Ezen felül az ezekre a napokra vonatkozó minimumrekord is jó eséllyel megdőlhet. A jelenlegi péntekre vonatkozó napi minimumrekord mínusz 1,2 fok, amelyet Nagykanizsán mértek 1952-ben. A szombatra vonatkozó minimumrekord mínusz 0,6 fok, amelyet Kékestetőn mértek 1980-ban - tették hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 24. 07:27, kedd | Belföld
Két nemzetközi szakmai díjra jelölték a Magyar Zene Házát
Két rangos európai múzeumi díjra jelölték a Magyar Zene Házát, amely nemcsak különleges építészete, hanem tartalmi és közösségi megközelítése miatt is felkeltette a nemzetközi múzeumi szakma figyelmét.
2025. Június 24. 07:26, kedd | Belföld
A lovagkirály legendájáról szól Szent László Napok programja Győrben
2025. Június 24. 07:18, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Meghaladta a 2 milliót a Voks válaszadóinak a száma
Orbán Viktor szerint mindannyian büszkék lehetünk, a papíralapú szavazatok száma meghaladta a 2 milliót a Voks 2025 szavazáson.