Városlista
2025. augusztus 27, szerda - Gáspár

Hírek

2012. Február 10. 13:47, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A hideg miatt biztosan nem kell emelni a gáz árát

A hideg miatt biztosan nem kell emelni a gáz árát

A rendkívüli hideg ellenére nem fogy annyi gáz az országban, mint a korábbi teleken, mert az emberek takarékoskodnak – ezt mondta a Népszabadságnak az FGSZ Földgázszállító Zrt. vezérigazgatója, Zsuga János.

Hétfőn, mínusz tízfokos átlaghőmérséklet mellett mérték az idei tél eddigi legnagyobb, 75 millió köbméteres napi fogyasztását.

Valamennyi forrás, így a keleti, nyugati irányú behozatal, a stratégiai és a kereskedelmi tárolók, valamint a hazai kitermelés is teljes mértékben rendelkezésre állt. A nagynyomású gázvezetékrendszer minden probléma nélkül működött, amiért ezúton is elismerés illet valamennyi gázpiaci szereplőt. Elfagyás miatt csupán néhány tucat helyen volt szükség karbantartási, üzemzavar-elhárítási munkálatokra. A helyenként mért mínusz húsz fok rendkívüli, de emiatt egyetlen fogyasztó sem maradt ellátatlanul.

A honi gázszállítórendszernek megfelelő tartalékai vannak: ha valami elfagy, a javításig a helyettesítés lép működésbe – mondta Zsuga János. A rendkívüli hidegre tekintettel munkatársaik fokozott készenlétben állnak, ami a fogyasztóknak semminemű többletköltséget nem jelent: emiatt biztosan nem kell emelni a gáz árát.

Az eddigi magyarországi rekordfogyasztást 2006. január 23-án mérték, amikor közel mínusz 13 fokos átlaghőmérséklet mellett egy nap alatt 90 millió köbméter fogyott. Most ugyanekkora hőmérsékletnél is jóval kevesebb lenne az igény, ugyanis egyre többet takarékoskodunk. Az elmúlt években az emberek otthonaikban lejjebb tekerték a termosztátot. A szobában már elég a 21 fok, sokan odafigyelnek és áldoznak a szigetelésre, kevesebben „fűtik az utcát”. Azonos körülmények között most mintegy 15 százalékkal alacsonyabb fogyasztást mérünk, mint hat éve.

Jelentősen megerősödött az ellátórendszer is. Az FGSZ – egyenként tízmilliárdos nagyságrendű beruházásokkal – kibővítette az ukrán irányú beregdaróci betáplálást, átadták a hazánkat Romániával és Horvátországgal összekötő gázvezetéket. Emellett elkészült Magyarországon a – kereskedelmi készlettel is rendelkező – stratégiai tároló; az E.ON szintén jelentős bővítéseket hajtott végre a tárolóin.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: gáz

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint Magyarországra jönnek az uniós források és jól érzik itt magukat

Magyarországra jönnek az európai uniós források, \"és jól is érzik magukat\" - jelentette ki a közigazgatási és területfejlesztési miniszter a Tolna vármegyei Simontornyán kedden.

2025. Augusztus 27. 07:58, szerda | Belföld

Visit Hungary: a Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre

A Szent István-napi programsorozat 23 százalékkal több vendéget vonzott Budapestre az idén a tavalyihoz képest, augusztus 16. és 20. között 35 százalékkal több belföldi és 20 százalékkal több külföldi turista érkezett a fővárosba

2025. Augusztus 27. 07:56, szerda | Belföld

Megkezdték az aláírásgyűjtést december 24. munkaszünetté tételéért

Elindította kedden országos aláírásgyűjtési akcióját a Jobbik Magyarországért Mozgalom annak érdekében, hogy a polgárok eldönthessék: váljon-e munkaszüneti nappá december 24.