Városlista
2025. május 15, csütörtök - Zsófia

Hírek

2020. Április 10. 06:29, péntek | Belföld
Forrás: mti

A járvány terjedésével mindenhol megjelentek a csalók

A járvány terjedésével mindenhol megjelentek a csalók

A járvány terjedésével mindenhol megjelentek a koronavírusos csalók, akik elsősorban pénzt, személyes adatokat és internetes jelszavakat akarnak kicsikarni áldozataikból - hangzott el az M1 csatornán.

Magyarországon is vannak ilyen esetek, a rendőrség a napokban fogta el azt a két budapesti szélhámost, akik az interneten kínáltak szájmaszkokat, a pénzt előre kérték átutalással, de végül nem szállítottak ki semmit - emlékeztettek.

Németh Ágnes, az Országos Rendőr-főkapitányság bűnmegelőzési osztályának vezetője azt mondta, ha egy hiányárut nagyon jó áron ajánlanak az interneten, nagyon sokszor csalásról van szó. Érdemes utánanézni a weboldalnak, az idősebbeknek akár kérni az unkák, gyermekek segítségét ebben.

A csalások típusai nem változtak, csak az emberek aktuális félelmével összecsengő kontextusban jelenek meg - mondta Németh Ágnes.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli

2025. Május 15. 07:07, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött!

Példátlan támadás indult Magyarország ellen, a magyaroknak joguk van tudni, kik és miért állnak emögött - közölte Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter szerdán a közösségi oldalán.

2025. Május 14. 07:12, szerda | Belföld

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést az NVB

Hitelesítette a december 24-e munkaszüneti nappá nyilvánítását célzó népszavazási kezdeményezést a Nemzeti Választási Bizottság (NVB) kedden.

2025. Május 14. 07:10, szerda | Belföld

HM: nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén

A közösségi médiában terjedő híresztelésekkel ellentétben nem drónok miatt láthattak Gripeneket a levegőben Nyíregyháza környékén kedden - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) az MTI-vel.