Városlista
2025. június 29, vasárnap - Péter, Pál

Hírek

2013. November 04. 12:49, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A Jobbik egy 2010-es bizonyítékhamisítással vádolja a Fideszt

A Jobbik egy 2010-es bizonyítékhamisítással vádolja a Fideszt

A bajai bizonyítékhamisítás nem példátlan a rendszerváltozás óta, hiszen a Fidesz 2010-ben hasonló eszközökkel élt - mondta az ellenzéki párt szóvivője hétfői budapesti sajtótájékoztatóján.

Dúró Dóra közölte: a bajai választás után nyilvánosságra került videóról Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője úgy nyilatkozott, hogy a rendszerváltozás óta először keveredik bizonyítékhamisítási ügybe egy parlamenti párt.
Dúró Dóra levetítette azt a 2010 áprilisában nyilvánosságra került felvételt, amelyen egy eltorzított hangú férfi arról beszél, hogy az MSZP központi online-adatbázist állított fel, amelyben a választópolgárok személyes adatait folyamatosan gyűjti és kezeli.
Ezután ismét levetítették a videót az azon szereplő férfi hangjának eltorzítása nélkül. A szóvivő elmondása szerint közismert, hogy a videón Kádár Tibor, a Fidesz aktivistája szerepel mint az MSZP állítólagos aktivistája.
Tehát nem egyedüli eset, amit a MSZP elkövetett Baján. A Fidesz és az MSZP egyaránt nemtelen eszközöket használt a választások megnyeréséért, mert a hatalom megszerzéséért bármire képesek - mondta Dúró Dóra.

Címkék: Pártok-Jobbik

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 29. 07:56, vasárnap | Belföld

Júniustól egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása

Szülők kérték - mi teljesítettük! 2025. június 21-től egyszerűbbé vált a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazásának igazolása a MÁV-csoport járatain - írta a MÁV-csoport vezérigazgatója szombaton a Facebook-oldalán.

2025. Június 29. 07:55, vasárnap | Belföld

NKFH: francia poharas joghurtot hívtak vissza a forgalomból törött üveg miatt

Törött üvegdarab fordulhat elő a Beillevaire márkájú francia \"hagyományos\" vagy \"ínyenc\" joghurt, natúr és gyümölcsös változataiban - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) szombaton.

2025. Június 29. 07:52, vasárnap | Belföld

Budapest Büszkeség - A szeretetről és a szabadságról beszéltek a rendezvény szónokai

A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton a fővárosi Műegyetem rakparton.

2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban

A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre