Városlista
2026. február 28, szombat - Elemér

Hírek

2015. Május 02. 12:00, szombat | Belföld
Forrás: MTI

A kormány előkészíti az elektronikus földhivatali ügyintézést

A kormány előkészíti az elektronikus földhivatali ügyintézést

A kormány felkérte a földművelésügyi minisztert, hogy készítse elő az elektronikus ügyintézés bevezetését a földügyi igazgatásban.

A kabinet erről szóló határozata a Magyar Közlöny legfrissebb számában olvasható, amelyből kiderül, hogy a kormány 2016 júliusától szeretné bevezetni az elektronikus ügyintézést a földhivatalokban.

Fazekas Sándornak ennek érdekében a Miniszterelnökséget vezető Lázár János bevonásával javaslatot kell tennie a szükséges intézkedésekre, valamint azok költségére.

A földművelésügyi miniszternek emellett - az igazság-, a belügy- és a Miniszterelnökséget vezető miniszterek bevonásával - elő kell készítenie az elektronikus ügyintézés bevezetését segítő jogszabály-változtatásokat is.

Címkék: földhivatal, online

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 28. 12:00, szombat | Belföld

MÁV-vezérigazgató: elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

Ma hajnalban elindult a rendszeres teherforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon - olvasható a MÁV Csoport vezérigazgatójának pénteken a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésében.

2026. Február 28. 09:00, szombat | Belföld

Új magyar-szerb dízelvezetéket építenek