Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2019. Október 16. 10:31, szerda | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A koszovói különleges rendőri alakulat behatolt az ország szerbek lakta részébe

A koszovói különleges rendőri alakulat behatolt az ország szerbek lakta részébe

Behatolt a koszovói különleges rendőri alakulat (Rosu) mintegy száz kommandósa szerda hajnalban az ország északi, többségében szerbek lakta részébe, ahol elfogtak egy szerb rendőrt

- jelentette a szerbiai és a koszovói közszolgálati televízió (RTK). A RTK információi szerint a rendőrök a szerbek lakta észak-koszovói Mitrovicában két rendőrt kerestek, akik összefüggésbe hozhatók Oliver Ivanovic vezető koszovói szerb politikus meggyilkolásával. Az egyik gyanúsítottat elfogták, a másik még szökésben van. Elfogtak továbbá még egy szerb férfit, akinél fegyvert találtak.

Oliver Ivanovicot 2018. január 16-án Kosovska Mitrovicában máig ismeretlen tettesek lőtték le. Kórházba szállítása után meghalt. Szerbia a gyilkosságot terrorcselekménynek tekinti, a hatóságok pénzjutalmat ígértek a nyomravezetőknek.

A szerbiai közszolgálati televízió (RTS) helyi tudósítójának beszámolója szerint a különleges egység tagjai már távoztak a szerbek lakta területről.

Koszovó, Szerbia egykori déli tartománya 2008-ban egyoldalúan kikiáltotta függetlenségét, ezt azonban Belgrád azóta sem hajlandó elismerni, és mindent megtesz, hogy fenntartsa befolyását az ország északi részében, ahol a koszovói szerb kisebbség döntő része él.

A brüsszeli közvetítéssel 2013-ban megkötött szerb-koszovói megállapodásban foglaltak tiltják a szóban forgó különleges rendőri egység belépését Észak-Koszovóba a NATO és a helyi szerb vezetés beleegyezése nélkül, amint azt is, hogy a szerb hadsereg bevonuljon Koszovóba.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.

2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.