Hírek
2011. Július 10. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
A KRESZ-oktatás is bekerül a tantervbe

A Magyar Hírlap azt írja, hogy rendszeressé válik az iskolai KRESZ-oktatás a készülő új Nemzeti alaptanterv szerint.
Az oktatási államtitkárság a KRESZ-oktatás bevezetése kapcsán arról számolt be, hogy bár a tananyag pontos tartalmát a Belügyminisztériummal együtt alakítják ki, annyit már most lehet tudni, hogy az iskolai keretek között szerzett ismeretanyag alkalmas lesz a hivatalos KRESZ-vizsga előkészítésére is.
A lap információi szerint a készülő alaptantervben az életvitel mellett szó lehet még etika, pénzügyi ismeretek és erkölcstan tárgyak bevezetéséről is. Emellett az alsó tagozatos osztályokban, a mindennapi testneveléshez hasonlóan, valószínűleg művészeti óra is lesz, így kettővel-hárommal növekedhet a gyerekek heti óraszáma.
A tantervi átalakítások kapcsán Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár felvetette, szeretnének elmozdulni az egész napos iskola felé, valamint megteremteni a lehetőséget, hogy alsó tagozaton 45 perc helyett akár harmincpercesek legyenek az órák. A nyári szünet esetleges rövidítéséről kijelentette, jövőre még biztosan nem változik a tanév rendje, hiszen már kiadták a 2011-12-es szabályozó rendeletet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.