Hírek
2011. Augusztus 28. 07:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
A lakásfenntartási támogatás része lesz gáz és távhőtámogatás

Megszűnik a gáz-, és távhőtámogatás; szeptembertől a lakásfenntartási támogatás része lesz.
Ezen a címen a rászorulók lakbérre, közös költségre, víz, gáz, és villanyáramra is kérhetnek segítséget az önkormányzatoktól.A szociálpolitikáért felelős helyettes államtitkár a Gazdasági Rádiónak azt mondta, hogy az új szabályozás sokkal célzottabb lesz, így ténylegesen a rászorultakhoz juthatnak el a források.
A jövőben azok is igényelhetnek majd támogatást, akik fával, szénnel, olajjal vagy más módon fűtenek. A kérelmeket a helyi önkormányzathoz kell benyújtani, amely jövedelem- és vagyonvizsgálatot végez. Nyitrai Imre azt mondta, hogy csak a szociálisan rászorultak kapnak majd támogatást.A vagyonvizsgálat a szociális igazságosság elve alapján már rendszerváltás után, 1993 óta a szociális törvény azt mondja, hogy bizonyos mozgósítható vagyon fölött elsősorban ennek a vagyonnak a mozgósítására támaszkodjon az , aki szociálisan rászorult és ennek hiányában kell az államnak gondoskodnia, ez egy hosszú idő óta elfogadott.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.
2025. Szeptember 13. 09:24, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a háborús fenyegetettség közvetlen
A Lengyelországot ért szerdai dróntámadás példázata annak, milyen veszélyes körülmények között élünk nap mint nap, a háborús fenyegetettség közvetlen
2025. Szeptember 12. 07:23, péntek | Belföld
Agrometeorológia: az Alföldön csak lassan mérséklődik az aszály
A hét első felének esői, záporai sokfelé adtak alapos öntözést, de a Duna-Tisza közének déli felén továbbra is igen száraz a talaj.