Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2023. Április 08. 07:53, szombat | Belföld
Forrás: mti

A Magyar Honvédség 175 éve szolgálja Magyarország békéjét és biztonságát

A Magyar Honvédség 175 éve szolgálja Magyarország békéjét és biztonságát

A Magyar Honvédség 175 éve szolgálja a magyar emberek és Magyarország békéjét és biztonságát - írta a honvédelmi miniszter pénteken a közösségi oldalán.

Szalay-Bobrovniczky Kristóf bejegyzésében azt írta: "bármit hozott a történelem, katonáink mindig hősiesen helytálltak, amikor kellett, vérüket és életüket adták hazánkért".

"A feladat és a tét nem lett kisebb! Isten éltesse a Magyar Honvédséget, Isten áldja katonáinkat!" - fogalmazott a miniszter.

A honvédelmi miniszter a bejegyzéshez készített videóban arról beszélt: 1848. április 7-én Mészáros Lázár megalakította "egyik legnagyobb és legfontosabb nemzeti kincsünket", a Magyar Honvédséget.

"Az elmúlt 175 év viharos történelmében a magyar katona mindig vitézül helytállt. Erre a hagyományra építjük a jövőt is, ez a hagyomány fogja azt az erőt és hátteret adni, amelyen egy modern, 21. századi digitális haderőt tudunk a mai fiatalok bátorságára, hazaszeretetére építeni" - tette hozzá.

A miniszter mindenkinek megköszönte a szolgálatot, amit a Magyar Honvédség keretében most is tesznek. "Számítok a jövőben is elkötelezett, hazaszerető, bátor szolgálatukra, a következő 175 évre is" - mondta Szalay-Bobrovniczky Kristóf.

Fotó: Honvedelem.hu

Címkék: 175, honvédség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.