Városlista
2025. április 25, péntek - Márk

Hírek

2023. Április 06. 09:10, csütörtök | Sport
Forrás: mti

A másodosztályú Budafok jutott a Magyar Kupa döntőjébe

A másodosztályú Budafok jutott a Magyar Kupa döntőjébe

A másodosztályú Budafoki MTE 3-0-ra nyert az élvonalban sereghajtó Vasas ellen a labdarúgó MOL Magyar Kupa szerdai elődöntőjében. A Zalaegerszeggel játszanak a Puskás Arénában.

A Budafok története során először jutott döntőbe, ezzel pedig eldőlt, hogy új győztest avatnak a sorozatban, ugyanis a másik finalista, a Zalaegerszeg sem hódította még el a trófeát, igaz, 2010-ben volt már döntős. Legutóbb 11 éve fordult elő, hogy másodosztályú együttes részese volt a kupadöntőnek, akkor az MTK kikapott a Debrecentől.

A finálét május 3-án a Puskás Arénában rendezik.

MOL Magyar Kupa, elődöntő:
Budafoki MTE (NB II)-Vasas FC 3-0 (3-0)
---------------------------------------
Budafok, 2450 néző, v.: Farkas
gólszerző: Beke (22., 34., 39.)
sárga lap: Soltész (11.), Gundel-Takács (80.), Fótyik (84.), illetve Litauszki (5.)

Budafoki MTE:
-------------
Gundel-Takács - Fótyik, Jagodics, Nándori (Vaszicsku, 71.) - Bakti (Bíró, 71.), Soltész, Adorján (Tischler, 86.), Kalmár - Csonka, Kovács D. (Németh M., 60.), Beke (Horváth O., 60.)

Vasas FC:
---------
Dombó - Ódor (Szalai J., 62.), Litauszki (Iyinbor, 42.), Hegedűs J., Silye (Szivacski, 42.) - Sztojka (Hinora, 42.), Berecz, Urblík - Holender, Zimonyi (Novothny, 56.), Ihrig-Farkas

Mindkét fél óvatosan kezdte a mérkőzést, egyik fél sem vállalt nagy kockázatot, de valamelyest a Vasas volt veszélyesebb. Később azonban a piros-feketék átvették az irányítást, s bár az első kapuját eltaláló lövést Dombó még védte, egy perccel később a második kísérletnél már tehetetlennek bizonyult. Az angyalföldiek ugyan szinte rögtön egyenlíthettek volna, a lehetőségük azonban kimaradt, a Budafok ezt pedig megbüntette, mert Beke újabb két találatával egy félidő alatt mesterhármast ért el a teljesen összezavarodó rivális ellen. A vendégek vezetőedzője, Kondás Elemér a tetemes hátrányban már a szünet előtt hármas cserével próbálta felfrissíteni a csapatát.

Térfélcserét követően a Budafok a biztos előnye birtokában átengedte a területet a Vasasnak, amely próbálkozott is becsülettel, de ezek többnyire elkerülték a kaput, amikor viszont Gundel-Takácsnak mégis védenie kellett, akkor ezt meg is tette, nem egyszer bravúrral, így az NB II-es együttes magabiztos sikerrel és megérdemelten harcolta ki a döntőbe jutást.

Kedden játszották:
ZTE FC-Puskás Akadémia 1-0 (0-0, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után

Címkék: Budafok, magyar kupa

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 25. 18:45, péntek | Sport

Dobogós évkezdés a Red Bull Ringen!

Végre elindult az idei szezon is, erős év elé néznek a Kermor Motorsport versenyzői. Histo Cup szezonnyitó verseny 2025.

2025. Április 25. 18:39, péntek | Sport

Beni és Ákos a Slovak Karting Centerben

A CEE második fordulóján Vida Beni és Madaras Ákos képviselte a Kermor Motorsportot.

2025. Április 24. 07:39, csütörtök | Sport

Férfi kézilabda BL - A Veszprém döntetlent játszott a negyeddöntő első meccsén

A Veszprém 26-26-os döntetlent játszott a német SC Magdeburg otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai, első mérkőzésén.

2025. Április 24. 07:37, csütörtök | Sport

MOL Magyar Kupa - Az örökrangadó megnyerésével ismét az FTC lesz a Paks döntős ellenfele

A Ferencváros hátrányból fordítva 3-1-re legyőzte a vendég MTK Budapestet a labdarúgó MOL Magyar Kupa szerdai elődöntőjében, így ismét a zöld-fehérek lesznek a címvédő Paks ellenfelei a fináléban.