Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2024. Március 20. 07:51, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A MÁV ismét arra figyelmeztet, hogy életveszélyes és tilos felmászni a vonatok tetejére

A MÁV ismét arra figyelmeztet, hogy életveszélyes és tilos felmászni a vonatok tetejére

A hétvégi áramütéses, újabb halálos baleset után a MÁV ismét arra hívja fel a figyelmet, hogy a vasútüzemi területen, főképp a magas feszültségű vezetékek közelében tartózkodni, a vonatokra felmászni életveszélyes és tilos.

A vasúttársaság keddi, az MTI-nek eljuttatott közleményében kiemelte, évente többen szenvednek súlyos égési sérüléseket, amikor vasútüzemi területen illegálisan felmásznak a szerelvényekre vagy a felsővezeték tartóoszlopára. Jellemzően fiatalkorúakat, gyermekeket ér ilyen baleset. A hétvégén, szombaton éjjel egy 18 éves fiatalember a 25 ezer voltos felsővezeték közelében szenvedett halálos áramütést a budaörsi állomáson, amikor felmászott a dízelmozdony tetejére.

Arra is figyelmeztettek, már önmagában a lecsúszás az 5-6 méter magas jármű tetejéről is súlyos sérüléseket okozhat, vagy akár halálos következménnyel is járhat. A villamos felsővezeték megközelítése is életveszélyes, 2 méteres távolságon belül halálos áramütést okozhat. A felsővezeték, illetve a felsővezeték-hálózat más részeinek - oszlopok, kapcsolók - érintése is életveszélyes.

Hozzátették, hogy az elektromos berendezéseken, azokkal összefüggő szerkezeteken, teherkocsikon nemzetközi jelölések is láthatók a magyar feliraton kívül: az elektromos nagyfeszültségre utaló villám és a "25 kV" feszültségi érték egyértelmű feltüntetése.

"A MÁV újból és újból kéri a szülőket és pedagógusokat, nyomatékosan hívják fel a fiatalok figyelmét arra, hogy vasútüzemi területen tartózkodni életveszélyes és tilos" - írták.

Címkék: baleset, máv, veszély

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.