Városlista
2025. augusztus 25, hétfő - Lajos

Hírek

2020. December 24. 16:08, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A mentők az ünnepen is teljes készenlétben állnak

A mentők az ünnepen is teljes készenlétben állnak

A mentők a karácsonyi ünnepek alatt is teljes készenlétben állnak: Magyarország 255 mentőállomásán egyszerre 1700 mentőápoló, mentőgépkocsi-vezető, mentőtiszt, mentőorvos és mentésirányító lesz szolgálatban

- közölte az Országos Mentőszolgálat szóvivője csütörtökön az MTI-vel. Győrfi Pál kiemelte: karácsonykor a mentőegységek a fővárosban rendszerint napi 700, míg országszerte több mint 2500 esetben nyújtanak életmentő segítséget.

Ilyenkor általában nő a háztartási balesetek száma; gyakoriak a vágott, metszett sérülések a karácsonyfák faragása miatt, valamint a főzés közbeni forrázásos balesetek - sorolta a szóvivő.

Felhívta a figyelmet a szén-monoxid-mérgezés veszélyére, valamint a körültekintő, az út- és a látási viszonyoknak megfelelő közlekedés fontosságára is.

Győrfi Pál azt kérte, hogy az ünnepek alatt is mindenki tartsa be a koronavírus-fertőzés megelőzésének, az egészség megőrzésének szabályait.

Címkék: karácsony, mentő

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld

HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon

Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.

2025. Augusztus 25. 07:48, hétfő | Belföld

A hét elején melegedés kezdődik és visszatér a kánikula

A hét elején melegedés kezdődik és csütörtökre visszatér a kánikula: mindenhol 30 Celsius-fok felett alakulnak a csúcshőmérsékletek, csapadék nem várható.

2025. Augusztus 25. 07:47, hétfő | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország határozottan visszautasítja az ukrán elnök fenyegetőzését

A magyar kormány határozottan visszautasítja Volodimir Zelenszkij ukrán elnök fenyegetőzését, és arra szólítja fel a szomszédos országot, hogy hagyjon fel hazánk energiabiztonságának kockáztatásával

2025. Augusztus 24. 10:02, vasárnap | Belföld

Ingyenes koncertsorozattal ünnepli a Hatoslottó megújulását a Szerencsejáték Zrt.

Több mint 80 állomásos ingyenes koncertsorozatot szervez országszerte a Szerencsejáték Zrt. 2025 szeptemberétől a Hatoslottó megújulásának apropóján - tájékoztatta a nemzeti lottótársaság pénteken az MTI-t.