Hírek
2016. November 23. 07:39, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A munkaerőhiány okairól és kezeléséről vitáznak a képviselők

Az Országgyűlés ma az LMP kezdeményezésére nyolcórás időkerettel kiírt vitát tart a munkaerőhiány okairól és lehetséges kezelési módjáról.
Az ülésnap reggel 8 órakor kezdődik, az első napirendi pontok között tárgyalják a Magyar Honvédség részletes bontású létszámáról szóló országgyűlési határozat módosítását, a filmtörvény változtatását, valamint a hivatalos statisztikáról és a Magyar Corvin-lánc Testületről rendelkező törvényjavaslatot.
A munkaerőhiány okairól és kezeléséről a nyolcadik napirendi pontban kezdődhet vita. Az LMP által kezdeményezett vitanapot az MSZP és a Jobbik is támogatta. Az LMP korábban azt közölte, a vitanapon azt szeretnék megtárgyalni, milyen lépésekkel szüntethető meg a munkaerőhiány, ami mögött szerintük a bérválság okozta tömeges kivándorlás áll.
A vitában a Fidesznek 164 perc, a KDNP-nek 38, míg ellenzéki oldalon az MSZP-nek 92, a Jobbik-nak 82, az LMP-nek 48 perc áll rendelkezésre, a független képviselők pedig 9 percben fejthetik ki véleményüket.
Az ülésnap végén - egyebek mellett - a zártkertként nyilvántartott ingatlanok művelés alóli kivonásával kapcsolatos törvénymódosítás kerül terítékre.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál
2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon
2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg
Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború