Hírek
2012. Április 13. 14:01, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
A rövid séták enyhíthetnek a hasnyálmirigy rákosok fáradtságérzetén
Egy új tanulmány azt állítja: a rendszeres séta segíthet a hasnyálmirigy rákos betegek fáradtságérzetén.
A kutatásban 102, 66 és 67 év közötti olyan fehér bőrű nőt és férfit vizsgáltak, akiket rákkal műtöttek. A pácienseket, mielőtt kiengedték a kórházból, két csoportba osztották - írja a HealthDay.
Az egyik csoportot olyan általános instrukciókkal küldték haza a kórházból, melyek között nem szerepelt a rendszeres séta vagy sport. A másik csapatnak azt mondták: sétáljanak nagyon sokat minden héten, három hónapon keresztül. A cél az, hogy 90-150 percet sétáljanak minden héten a vizsgálati időszak végéig.
A kutatás kezdetén a páciensek 85 százaléka számolt be enyhe, illetve súlyos fáradtságról. A vizsgálati időszak végére a 'sétáló' csapat 27 százalékánál javulás volt megfigyelhető ezen a területen, míg a másik csoport tagjainál ez csupán 19 százalék volt. A 'sétáló' csapat tagjai javulásról adtak számot a fájdalmak területén is.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld
Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést
A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.
2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld
Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről
A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.
2025. November 13. 07:30, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: a Mercedes létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is
A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.
