Hírek
2020. Október 16. 05:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A szerb lakosság 15-20 százaléka már átesett a koronavírus-fertőzésen

Bár a szerbiai lakosság 15-20 százaléka már átesett a koronavírus-fertőzésen, így némi immunitás már kialakult a társadalomban, továbbra is növekvő számú napi új fertőzöttre kell számítani
- jelentette ki Predrag Kon, Szerbia legismertebb járványügyi szakértője a Politika című belgrádi napilap szerdai számában. Predrag Kon szavai szerint ennek oka, hogy a járvány harmadik hulláma elérte az országot.
A Nyugat-Balkánon - Horvátországot kivéve - keddről szerdára 884-gyel nőtt az igazolt fertőzöttek és tizenkilenccel a halálos áldozatok száma.
A regisztrált fertőzöttek száma Szerbiában 152-vel 35 006-ra, Koszovóban 98-cal 16 345-re, Észak-Macedóniában 80-nal 21 214-re, Montenegróban 218-cal 13 695-re, Bosznia-Hercegovinában pedig 336-tal 31 165-re emelkedett.
Szerbiában az utóbbi 24 órában kettővel 767-re, Koszovóban eggyel 649-re, Észak-Macedóniában hárommal 800-ra, Bosznia-Hercegovinában tizeneggyel 955-re, Montenegróban pedig kettővel 213-ra emelkedett a Covid-19-járvány halálos áldozatainak száma.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 11. 07:20, csütörtök | Külföld
Orosz védelmi minisztérium: nem volt tervbe véve lengyelországi célpontok támadása
Az orosz hadsereg nem tervezte lengyelországi célpontok támadását - közölte szerdán az orosz védelmi minisztérium.
2025. Szeptember 11. 07:13, csütörtök | Külföld
Az EP nagyobb agrártámogatást szeretne a 2027 utáni uniós költségvetésben
Az Európai Parlament nagyobb és külön agrártámogatást szeretne a 2027 utáni, hétéves uniós költségvetésben, valamint kevesebb bürokráciát a gazdáknak és ösztönzőket a környezeti és társadalmi célok eléréséhez
2025. Szeptember 10. 07:37, szerda | Külföld
Izraeli-palesztin - Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros kiürítését
Az izraeli hadsereg elrendelte Gázaváros teljes kiürítését a hadsereg hamarosan kezdődő hadművelete előtt - jelentette be a katonaság kedden.
2025. Szeptember 09. 07:30, kedd | Külföld
Megbukott a francia kormány a bizalmi szavazáson
Megbukott Francois Bayrou francia miniszterelnök kormánya a hétfői bizalmi szavazáson.