Városlista
2025. május 16, péntek - Botond, Mózes

Hírek

2012. Március 13. 14:05, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

A téglaépítésű, polgári lakások a legkeresettebbek

A téglaépítésű, polgári lakások a legkeresettebbek

Az elmúlt hónapok az ingatlanpiacon nemcsak a végtörlesztést, hanem a befektetési célú vásárlást is jelentették és ez utóbbi még mindig kitartani látszik.

De vajon melyek a legkeresettebb kerületek és lakásméretek, illetve milyen hozamot hoznak ezek a tulajdonosoknak?

A Duna House elemzéséhez a 2011 elejétől napjainkig közvetített albérleteket vette alapul. Ebből kiderül, hogy Budapesten a legkeresettebb kerületek sorrendben a 13., 14., 11., 9. és 7. Lakástípus szerint mind az öt kerületben a téglaépítésű, polgári lakásokat veszik bérbe, de a kedvelt méretek már különböznek. A 14. kerületben veszik ki inkább a nagyobb 65-75 négyzetméteres lakásokat, a kisebb 35-50 közöttieket a 7. és 9. kerületekben keresik.

Aki befektetési céllal vásárol és kiadja az ingatlant, annak számolnia kell az éves hozammal, vagyis a bérlő által kifizetett éves díj és a megvásárolt lakás árának a hányadával. Mivel az említett TOP5 kerületben más-más lakásárral kell számolni, ezért a hozam is másként alakul. Az alábbi táblázat mutatja a részleteket: a legmagasabb hozammal a 9. kerületi 35-50 m2-es téglalakások bírnak, a legkeresettebb viszont a 13. kerületi 45-60 m2 közötti lakás, de itt valamivel gyengébb hozam jön ki.

Természetesen a fenti képet számtalan egyéb tényező árnyalja tovább. Egyrészt a lakás vásárlásával járó adó és díjterhek is hozzájönnek a vételi árhoz, illetve lehet egy kezdeti és évenkénti karbantartási összeggel is számolni. A tulajdonosok egy része továbbá bebútorozza a lakást, amely szintén jelentős költségtétel lehet. A befektetők aránya az összes vásárlók között folyamatosan növekedett, tavaly októberben 18 százalékot, idén januárban már 32 százalékot tettek ki és még februárba is fokozottan érezhető volt a jelenlét. Aki tehát ilyen céllal vásárol a jövőben, annak érdemes számolnia a várható hozam mértékével is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 16. 09:10, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: százmilliárd forintos budapesti beruházást jelentett be a BYD

Mintegy százmilliárd forint értékű beruházást jelentett be a BYD kínai autógyártó, amelynek keretében a cég a magyar fővárosba telepíti az európai vállalati és fejlesztési központját

2025. Május 16. 09:08, péntek | Belföld

Czomba Sándor: elérhető a 85 százalékos foglalkoztatási arány

Magyarország elérheti a 85 százalékos foglalkoztatási arányt 2030-ra - mondta Czomba Sándor csütörtökön Budapesten, a WHC Csoport és az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány konferenciáján.

2025. Május 16. 09:04, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

A BYD gyárral kötött mostani megállapodás azt jelenti, hogy a jövő autóit is Magyarországon fogják gyártani

2025. Május 15. 07:11, csütörtök | Belföld

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség területvédelmi ezredeinek katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda Bakonykútiban

Közös éleslövészetet tartanak a Magyar Honvédség négy területvédelmi ezredének kijelölt tartalékos katonái és az Ohiói Nemzeti Gárda a Fejér vármegyei Bakonykútiban található lőtéren, a gyakorlat a Valiant Panther 2025 nevet viseli