Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2016. December 19. 07:50, hétfő | Életmód
Forrás: mti

A téli levertség nem feltétlenül depresszió

A téli levertség nem feltétlenül depresszió

A téli levertség nem feltétlenül számít depressziónak - közölte Makai Gábor klinikai szakpszichológus az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.

A szakértő azt mondta, a hideg és a sötétség negatívan befolyásolja a hangulatot, különösen karácsonykor, ez azonban klinikai értelemben nem depresszió. Az egyszerű motivációhiány idővel elillan, a depressziót azonban kezelni kell - hangsúlyozta.

Makai Gábor arról is beszélt, hogy akinek gyenge az önbizalma, hajlamos azt hinni karácsonykor, hogy ha több és drágább ajándékot, nagyobb fenyőfát vásárol, értékesebbé válik.

Címkék: depresszió, levertség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 09:01, vasárnap | Életmód

Berlinale - A Dreams nyerte az Arany Medvét

A norvég Dreams (Sex Love) kapta a legjobb filmnek járó Arany Medve-díjat a 75. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale) szombat esti díjkiosztóján.

2025. Február 21. 08:12, péntek | Életmód

Influenza: csaknem 87 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten

Február 10. és 16. között 86 800-an fordultak orvoshoz influenzaszerű megbetegedéssel a figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján

2025. Február 20. 08:02, csütörtök | Életmód

Nyitrai Zsolt: már 40 ezer életet mentett meg a Gondosóra

Már 40 ezer életet mentett meg a Gondosóra - közölte a kiemelt társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki biztos a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Február 19. 07:34, szerda | Életmód

MCC: díjazták Magyarország legjobb gimnáziumait

Ünnepélyes gála keretében ismerte el és díjazta Magyarország 100 legjobb gimnáziumát a Mathias Corvinus Collegium (MCC) és az Oktatási Hivatal (OH) .