Hírek
2012. Február 14. 07:17, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Akár meg is szüntethetik az e-cigik forgalmazását?
A hazai piac nagyjából huszonötezer fogyasztóból áll, ám a felhasználók köre folyamatosan bővül. A legtöbben egészségügyi okokra, nem a cigaretta árának emelkedésére hivatkoznak.
Annyi bizonyos, hogy a dohányzásra vonatkozó szabályok szigorításának hatására jelentősen nőtt az e-cigaretták iránti kereslet. A Békés Megyei Hírlap által megkérdezett kereskedők jobbára három-négyszeres forgalomnövekedést tapasztaltak. Akad olyan üzlet, ahol a hirtelen támadt érdeklődés nyomán elkapkodták a teljes, még a múlt esztendőben berendelt készletet. A hazai piac jelenleg nagyjából 25 ezer fogyasztóból áll, ám a felhasználók köre folyamatosan bővül, négy-ötszöröse az egy évvel korábbinak. A lap megtudta, hogy a dohányosok mintegy tíz százalékát érdeklik az e-cigaretták, a vásárlók zöme a nikotinos változatot keresi, és érdekes módon többnyire egészségügyi okokra hivatkoznak, nem pedig a dráguló cigarettaárakra vásárláskor. Ugyanakkor fontos tudni, hogy bár a nemdohányzók védelméről szóló jogszabály nem vonatkozik az e-cigire, a szaktárca módosítást tervez ezen a területen is. Több lehetőség adott. Egyrészt előfordulhat, hogy az e-cigarettát gyógyászati segédeszköznek minősítik, és csak gyógyszertárakban lehetne majd beszerezni. Arra is van esély, hogy ezen termékek kereskedelmét szakboltok bonyolíthatják majd. A legrosszabb forgatókönyv pedig az lehet, hogy megszüntetik a forgalmazást.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak
2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld
Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében
Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.
2026. Június 30. 11:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
