Hírek
2017. Március 03. 17:16, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Aki a virágot szereti, csempész még lehet
Védett virágokat foglalt le a záhonyi és a beregsurányi magyar-ukrán határállomáson a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), a növények eszmei értéke meghaladja a négy és félmillió forintot
- közölte az adóhatóság Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Adó- és Vámigazgatóságának sajtóreferense pénteken az MTI-vel. Magyar Norbert elmondta, Záhonynál egy ukrán férfi autójában 322 szál hóvirágot találtak a pénzügyőrök. A sofőr elmondása szerint a hóvirágokat Munkács környékén az út mellett vásárolta és a menyasszonyának vitte.
Beregsurányban egy Olaszországba tartó busz egyik utasánál találtak a pénzügyőrök 175 szál hóvirágot, kárpáti sáfrányt és tőzikét.
A növények együttes eszmei értéke meghaladja a 4,5 millió forintot - tette hozzá Magyar Norbert.
A sajtóreferens megjegyezte, Magyarországon őshonos és védett növény a hóvirág, a tőzike és a kárpáti sáfrány is, így azok leszedése, gyűjtése vagy szállítása minden formában tilos. A természetvédelmi oltalom a virág minden részére kiterjed és a kertben nőtt növényekre is vonatkozik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld
Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól
Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.
2026. Május 20. 11:00, szerda | Belföld
Kegyelmi ügy - Répássy Róbert: szabályos, de nem szokásos eljárásban történt a miniszteri ellenjegyzés
2026. Május 20. 10:00, szerda | Belföld
Lannert Judit: mától egy új, 21. századi tanuló társadalom kialakításán dolgozunk
2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld
Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok
Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.
