Városlista
2025. október 23, csütörtök - Gyöngyi

Hírek

2020. Január 13. 16:02, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Álhírek terjesztése miatt előállították két montenegrói hírportál főszerkesztőjét

Álhírek terjesztése miatt előállították két montenegrói hírportál főszerkesztőjét

Álhírek terjesztése, valamint pánik- és zavarkeltés gyanúja miatt hallgatta ki a montenegrói rendőrség két ellenzéki hírportál főszerkesztőjét hétfőn - közölte a Vijesti.me internetes újság.

A rendőrség tájékoztatása szerint a két újságírót azért állították elő, mert hamis híreket jelentettek meg vasárnap a Villa Gorica nevű kormányépületben történt vasárnapi tűzesettel kapcsolatban. A rendőrség közölte: a két újságíró olyan információkat tett közzé, amelyeket nem ellenőriztek, ezzel pedig pánik- és zavarkeltés lehetett a céljuk.

A protokolláris és reprezentációs események helyszínéül szolgáló Villa Goricában vasárnap kigyulladt egy villamos elosztódoboz. A tüzet hamar eloltották, de az épület személyzete értesítette a tűzoltókat. Ezt a hírt tálalta úgy a két hírportál, hogy robbanás történt a kormányépületben, és a biztonsági szervek puccsra gyanakodnak, holott erről szó sem volt - közölte a rendőrség.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.

2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld

Elmaradhat a budapesti békecsúcs

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.

2025. Október 21. 07:26, kedd | Külföld

Uniós biztos: Európának most végleg le kell állítania az orosz gáz vásárlását

Most \"el kell jutnunk oda, hogy Európában végre teljesen leállítsuk az orosz gáz vásárlását\" - jelentette ki Dan Jorgensen, az energiaügyekért felelős uniós biztos hétfőn Luxembourgban.

2025. Október 20. 08:04, hétfő | Külföld

Volodimir Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.