Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2022. Október 25. 09:05, kedd | Belföld
Forrás: Rendőrség

Állatkínzás - Sanyarú körülmények között tartották a kutyákat

Állatkínzás - Sanyarú körülmények között tartották a kutyákat

Állati tetemek maradványai és kutyaürülék fedte annak a helyiségnek a padlóját, ahol két nagytestű kutyát tartott elzárva a gazdájuk.

A lesoványodott állatokra 2022. október 21-én a délutáni órákban a Zirci Rendőrőrs egyenruhásai figyeltek fel, amikor egy környékbeli telephelyen intézkedtek.
A rendőrök által helyszínre hívott hatósági állatorvos megerősítette, hogy a két kutya tartásának körülményei, valamint az egészségi állapotuk állatkínzásra utaltak. A helyszínre kiérkező állatvédők, valamint a Veszprém város gyepmester szolgálata gondoskodtak az ebek megfelelő körülmények közé helyezéséről.

Az ügyben állatkínzás vétség megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás a Veszprémi Rendőrkapitányságon.

Fotó: Rendőrség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin