Városlista
2025. július 18, péntek - Frigyes

Hírek

2017. Április 03. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Áprilistól elindultak az Egyszülős Központ online szolgáltatásai

Áprilistól elindultak az Egyszülős Központ online szolgáltatásai

Egyszülős Központ alakul az Emberi Erőforrások Minisztériumának segítségével, az intézmény online szolgáltatásai áprilistól elérhetők - közölte az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány vasárnap az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint a gyermeküket egyedül nevelő szülők segítésére 500 millió forintos állami támogatással, az Egyedülálló Szülők Klubja Alapítvány közreműködésével nyílik meg az év második felében az Egyszülős Központ, amely a szolgáltatásait az érintettek javaslatait figyelembe véve alakítja ki.

A központ áprilisban elindította online szolgáltatásait: jogi, pszichológiai tanácsadást és mediációs segítséget. Az ingyenes szolgáltatások az alapítvány honlapján keresztül (www. egyszulo.hu) érhetők el.

A közleményben emlékeztetnek arra, hogy ma Magyarországon mintegy 300 000 családból hiányzik az egyik szülő és ezek a családok több mint félmillió gyereket nevelnek. A 2005-ben létrejött alapítvány célja, hogy ezek a családok segítséget kapjanak mindennapi nehézségeik megoldásában.

A szolgáltatások indítására rendezett Kóstolj bele az Egyszülős Központba! című vasárnapi programon az alapítvány beszámolója szerint Beneda Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériuma család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkára a központ létrehozásához nyújtott 500 millió forintos állami támogatásról szólva azt mondta: "Évek óta azon dolgozunk, hogy Magyarország családbarát ország legyen." Sokszínű a magyar társadalom, sokféle család létezik, és a kormányzat abban kíván segíteni, hogy létesüljön egy olyan központ, ahol a hasonló sorsú emberek megbeszélhetik gondjaikat - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál

2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon

2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg

Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború