Városlista
2026. június 10, szerda - Margit

Hírek

2021. Június 13. 08:00, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Árammal akarta halálra rázni a feleségét

Árammal akarta halálra rázni a feleségét

Elfogták a rendőrök azt az 59 éves piliscsabai férfit, aki a gyanú szerint először áramot akart belevezetni különélő feleségébe, majd egy késsel akarta leszúrni.

Az 53 éves asszony június 7-én este ment be segítséget kérni a Pilisvörösvári Rendőrőrsre. A még akkor is rettegő nő elmondta, férje minden ok nélkül, étkezése közben, hátulról egy áram alá helyezett, házi készítésű, disznóöléshez használatos sokkolóval megtámadta. Az áramütés következtében nyolc napon belül gyógyuló, felületi hámsérüléseket szenvedett. Az asszony ijedtében az utcára menekült és egy bokor mögé bújt, onnan figyelte bizonytalan lépésekkel, késsel a kezében közeledő férjét – közölte a rendőrség.

Pár perccel később visszaosont a házba, közben a terasz asztalán lévő kést valamint a sokkolót magához vette, és ágytakarója alá rejtette. Épp a telefonját kereste, amikor férje - kezében egy másik késsel - megállt a szobája küszöbén, és felesége irányába mozdult. A minden bátorságát összeszedő és félelmét legyőző sértettnek sikerült a férfi kezéből kivenni a kést, a szemetesbe dobta és kimenekült a házból. Útja először az orvosi ügyeletre, majd a rendőrségre vezetett.

A kiérkező rendőrök P. Ferencet álmából ébresztették piliscsabai otthonában, majd megbilincselték és előállították. Kihallgatásakor a terhére rótt bűncselekményt tagadta, a gyanúsítás ellen panasszal élt, azonban vallomást tett. A cselekmény időpontjában filmszakadás közeli „élményben” volt része: az utolsó képe egy pálinka a kezében, a következő pedig a bilincs a kezén.

A nyomozók a helyszínen több levelet is találtak P. Ferenc kézírásával, amelyben felesége megölését vetette papírra. Többször küldött neki fotót a garázsban felkötött hurkokról, amellyel öngyilkossági gondolatait jelezte. A gyanú szerint terve az volt, megöli asszonyát, majd végez magával.

A Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Vizsgálati Osztálya emberölés bűntette kísérletének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a további eljárást az azóta letartóztatott férfi ellen.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld

OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot

Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.