Hírek
2020. Július 20. 13:10, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Átlagosnak számít az idei nyár
Az elmúlt harminc nap alapján átlagosnak számít az idei nyári hőmérséklet - közölte vasárnap a Facebook-oldalán az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Azt írták: számos megjegyzést kapnak, hogy mennyire hideg ez a nyár, "mindjárt be kell fűteni".
Az előző 5 nap átlaghőmérséklet-anomáliáját vizsgálva azt látható, hogy valóban 2-5 fokkal elmaradnak a hőmérsékleti értékek a sokévi átlagtól. Megjegyezték ugyanakkor, hogy ez nem váratlan, mivel ennek az öt napnak a legnagyobb részében egy magassági hidegörvény volt az ország felett, többfelé felhős, csapadékos időt okozva.
Ha viszont az előző 30 napot nézzük, akkor az állapítható meg, hogy a nyár abszolút átlagosnak számít hőmérséklet terén - hangsúlyozta a meteorológiai szolgálat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 17. 08:22, szombat | Belföld
Magyar Közút: közel 670 ezer éves e-matricát vásároltak az autósok január 15-ig
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a nemzeti petícióval most minden magyar nemet mondhat Ukrajna és a háború finanszírozására
2026. Január 17. 08:17, szombat | Belföld
Hideg idő - Rendőrség: a déli parton már biztonságos a Balaton jege
A Balaton a déli parton jelenleg teljesen, az északin korlátozottan alkalmas a jégen tartózkodásra - közölte a Somogy Vármegyei Rendőr-főkapitányság pénteken a rendőrség honlapján.
