Városlista
2025. július 18, péntek - Frigyes

Hírek

2014. Augusztus 02. 09:04, szombat | Belföld
Forrás: MTI

Augusztus 15-ig kell befizetni a tankönyvcsekkeket

Augusztus 15-ig kell befizetni a tankönyvcsekkeket

Augusztus 15-ig kell befizetni a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. (Kello) által a tanulók lakcímére kipostázott tankönyvcsekkeket.

A Kello tájékoztató anyaga szerint a szülőknek lehetőségük van a tankönyvcsomagok ellenértékét többféle utalvánnyal is kiegyenlíteni a társaság ügyfélszolgálati pontjain (http://konyv.kello.hu/elerhetosegek).

A papíralapú utalványok közül elfogadják az Erzsébet iskolakezdési, ajándék és gyermekvédelmi utalványt, a Sodexo iskolakezdési támogatás utalványt, a Ticket Service beiskolázási utalványt, a Posta Paletta iskola és ajándékutalványt, valamint a Puebla beiskolázási, ajándék, kultúra utalványt. Elfogadható e-utalvány az OTP Cafeteria kártya és a Multi-Pay Cafeteria kártya.

Felhívták a dokumentumban a figyelmet arra is, hogy azok a tanulók, akik pótvizsgázni fognak, ne fizessék be a csekket, csak a pótvizsga után.

Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár az MTI-nek adott június végi nyilatkozatában kiemelte: a tavalyi tapasztalatok alapján, a pedagógusok bevonásával, a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. rendszerének javításával felkészültek a tankönyvterjesztés zavartalan lebonyolítására.

Az államtitkár kedden Debrecenben azt mondta: ütemezés szerint halad a megújuló tankönyvek nyomdai előállítása, az iskolákba szállítás pedig időben megkezdődik. Az Alföldi Nyomda Zrt.-ben tett üzembejárás utáni sajtótájékoztatón közölte, hogy a nyomdából kikerülő tankönyvek órákon belül eljutnak a Kello raktáraiba, a tankönyvek terjesztése pedig az előre tervezett határidőben megkezdődhet.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál

2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon

2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg

Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború