Hírek
2012. Április 20. 14:07, péntek |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Ausztria felhagy az iparszerű tengerhajózással
Ausztria hivatalosan is felhagy az iparszerű tengerhajózással; a tengerpart nélküli alpesi ország parlamentje egyhangúlag fogadott el erről határozatot.
A kereskedelmi tengerhajózásból való formális kivonulás oka, hogy már jó ideje nem járják osztrák felségjelű hajók a világtengereket; az osztrák lobogó alatt közlekedő utolsó óceánjáró tavaly vonult nyugdíjba. Ilyen körülmények között fölösleges fényűzés lett volna a tengerhajózással kapcsolatos európai uniós jogszabályok költséges átültetése Ausztriában – érvelt a kormány.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 28. 07:48, vasárnap | Külföld
Londoni elemzők: a következő másfél évtizedben az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága
Londoni pénzügyi elemzők szerint a következő másfél évtizedben várhatóan az Egyesült Államok marad a világ legnagyobb gazdasága.
2025. December 27. 10:18, szombat | Külföld
Kreml: Moszkva és Washington megállapodott a tárgyalások folytatásában
A Kreml és a Fehér Ház megállapodott az ukrajnai rendezési tárgyalások folytatásáról – jelentette be Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságírók előtt pénteken Moszkvában
2025. December 27. 10:16, szombat | Külföld
Donald Trump szerint Volodimir Zelenszkij nem rendelkezik semmivel az ő jóváhagyása nélkül
Az amerikai elnök a többi között így foglalta össze várakozásait az ukrán elnökkel vasárnapra tervezett találkozóját megelőzően, a Politico hírportálnak pénteken adott interjúban.
2025. December 26. 09:24, péntek | Külföld
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmébenAz Egyesül
Az Egyesült Államok katonai akciót hajtott végre Nigériában az Iszlám Állam terrorszervezet ellen a keresztények védelmében
