Városlista
2025. február 23, vasárnap - Alfréd

Hírek

2020. December 20. 14:01, vasárnap | Életmód
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az akut szív- és érrendszeri panaszokkal orvoshoz kell fordulni

Az akut szív- és érrendszeri panaszokkal orvoshoz kell fordulni

Az akut szív- és érrendszeri panaszokkal orvoshoz kell fordulni - mondta a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet főigazgatója az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában.

Andréka Péter arról, hogy sokan attól félnek, megfertőződhetnek a koronavírussal a kórházakban, azt mondta: az intézményekben a Nemzeti Népegészségügyi Központ és az Emberi Erőforrások Minisztériuma szigorú eljárásrendjeit követik, amelyek azt a célt szolgálják, hogy minimálisra csökkenjen a kórházi megfertőződés esélye.

Minden járóbetegnek még belépés előtt megmérik a lázát, kikérdezik panaszairól, ellátják őket háromrétegű sebészi maszkkal és lefertőtlenítik a kezét.

Mindent elkövetnek a másfél méteres távolság megtartásáért, az ambulanciákra a betegek előzetes időpontegyeztetés után érkeznek, amit igyekeznek tartani. Arra is törekednek, hogy minél kevesebbet kelljen a betegeknek kórházba járniuk, így amikor időpontot kapnak, a panaszos betegeknek a lehető legtöbb szükséges vizsgálatot elvégzik - mondta a főigazgató.

Hozzátette, a panaszmentes, csak kontrollra érkező betegeiknél telefonos konzíliumot tartanak, vizitjüket pedig átütemezik.

Andréka Péter hangsúlyozta: a sürgősségi ambulancián minden beteget ellátnak akár járóbetegként, akár mentővel érkezik.

Kitért arra: vannak olyan szív- és érrendszeri betegségek, amelyekkel ha azonnal nem fordulnak orvoshoz a betegek, az életüket veszélyeztetik. Ilyen panaszok a szegycsont mögötti, bal karba, torokba sugárzó mellkasi fájdalom verejtékezéssel, nehézlégzéssel, de a hirtelen jelentkező lábfájdalom a végtag elfehéredésével is akut verőér-elzáródás tünete lehet.

Andréka Péter arról is beszélt: a koronavírus-járvány miatti átcsoportosítás intézetükben négy orvost és három ápolót érint, akik megértették és elfogadták a helyzetet.

Címkék: érrendszer, orvos, panasz, szív

Ezek érdekelhetnek még

2025. Február 23. 09:01, vasárnap | Életmód

Berlinale - A Dreams nyerte az Arany Medvét

A norvég Dreams (Sex Love) kapta a legjobb filmnek járó Arany Medve-díjat a 75. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál (Berlinale) szombat esti díjkiosztóján.

2025. Február 21. 08:12, péntek | Életmód

Influenza: csaknem 87 ezren fordultak orvoshoz a múlt héten

Február 10. és 16. között 86 800-an fordultak orvoshoz influenzaszerű megbetegedéssel a figyelőszolgálatban részt vevő orvosok jelentései alapján

2025. Február 20. 08:02, csütörtök | Életmód

Nyitrai Zsolt: már 40 ezer életet mentett meg a Gondosóra

Már 40 ezer életet mentett meg a Gondosóra - közölte a kiemelt társadalmi ügyekért felelős miniszterelnöki biztos a Facebook-oldalán szerdán.

2025. Február 19. 07:34, szerda | Életmód

MCC: díjazták Magyarország legjobb gimnáziumait

Ünnepélyes gála keretében ismerte el és díjazta Magyarország 100 legjobb gimnáziumát a Mathias Corvinus Collegium (MCC) és az Oktatási Hivatal (OH) .