Városlista
2025. július 18, péntek - Frigyes

Hírek

2020. Március 18. 18:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az állatmenhelyek is bajba kerülnek a koronavírus miatt

Az állatmenhelyek is bajba kerülnek a koronavírus miatt

A zsúfolt állatmenhelyeknek nincs akkora anyagi tartalékuk, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakult állapotot uralni tudják – közölte a Hangya Közösség Alapítvány szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a vidéki menhelyek többsége menzai maradékból oldja meg az állatok élelmezését, viszont az iskolák, egyetemek bezárásával megszűnik ez a lehetőség.

Sok szervezet tartott bevásárlóközpontokban havonta élelemgyűjtést, ami most megvalósíthatatlan, így kényszerhelyzetbe kerültek.

Ráadásul ma Magyarországon az állatvédő szervezetek saját fenntartásúak, és a szereplők nem kapnak állami támogatást.

Mivel egy kutya havi élelme körülbelül 9000 forintba kerül, arra kérik az embereket, hogy aki tud, segítsen.

Hozzátették, hogy a segíteni szándékozók ne személyesen keressék fel a menhelyeket, mert a legtöbb nem fogad látogatókat.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld

Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet

A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza

2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld

Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról

A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál

2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét

Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon

2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld

Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg

Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború