Városlista
2025. május 17, szombat - Paszkál

Hírek

2011. Október 04. 07:19, kedd | Életmód
Forrás: STOP

Az arcbőrnek is szüksége van takarításra

Az arcbőrnek is szüksége van takarításra

Zavaróak az arcon megjelenő, fekete mitesszerek. Néhány ügyes, otthoni trükkel könnyen megszabadulhatunk ezektől a szépséghibáktól.

A pórusaink könnyen eltömődnek, s ennek hatására jelennek meg az eltüntethetetlennek tűnő, fekete pöttyök. Ezért fontos az arcbőr takarítása. Meleg időben érdemes többször is hideg vízzel megmosni az arcot, ám ez korántsem elég ahhoz, hogy ne gyűljenek tele a pórusok kosszal és a faggyúmirigyek váladékával.

Naponta kétszer (reggel és este) olyan készítménnyel is kezeljük a bőrt, ami eltünteti a nap közben lerakódott smink-, por- és egyéb maradványokat. Ez lehet kendő vagy folyékony arclemosó, csak az a fontos, hogy ne legyen olajos.

A napsugarak és a meleg hatására kitágulhatnak pórusaink, így még inkább figyeljünk arra, mit is rakunk a bőrünkre. Érdemes magas faktorszámú naptejjel bekenni az arcot, mielőtt kilépünk a lakásból. Arra azonban ügyeljünk, hogy csak vékonyan vigyük fel, s napolajat ne használjunk.

Pórusösszehúzó narancstonikot is készíthetünk zsíros bőrre.
Hozzávalók: 4 cl háztartási alkohol (patikában beszerezhető), 8 cl frissen facsart narancslé, 2 cl frissen facsart lime-lé. Összerázzuk a hozzávalókat, és üvegcsébe öntjük őket.

STOP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 15. 07:12, csütörtök | Életmód

A KFT és Laár András 44 év után külön utakon folytatja

Külön utakon folytatja a KFT zenekar és dalszerző frontembere, Laár András. Az együttes megmaradt három tagja folytatja a koncertezést, új műsorukhoz állandó tagként csatlakozik Nedvig Balambér.

2025. Május 15. 07:08, csütörtök | Életmód

Új rekord, az idén már több mint 9 ezer tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot

Új rekord, hogy a január-április közötti időszakban 9380 tisztán elektromos autó kapott zöld rendszámot Magyarországon - írta Czepek Gábor, az Energiaügyi Minisztérium (EM) parlamenti államtitkára szerdán a Facebookon.

2025. Május 14. 07:15, szerda | Életmód

Tatárjárás kori tömegsírt tártak fel a régészek Tázláron

Tatárjárás kori tömegsírt tártak fel a régészek a Bács-Kiskun vármegyei Tázláron, melyből összekötözött végtagú, zsugorított helyzetben eltemetett áldozatok maradványai kerültek elő.

2025. Május 13. 07:22, kedd | Életmód

Ferencz Orsolya: Magyarország kezdeményező és megbecsült partner az űrkutatás területén

Magyarország ma már nem mellékszereplő, hanem kezdeményező és megbecsült partner az űrkutatás területén