Hírek
2018. Október 19. 08:45, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az aszály ellenére átlagos az idei csapadékmennyiség

Az aszályos időszakok ellenére átlagos mennyiségű csapadék hullott idén - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön Facebook-oldalán.
Igazak a hírek az aszályról és a szárazságról. Ezt mindenki tapasztalhatta az elmúlt hetekben, vagy a hosszantartó nyári kánikulában, illetve a meteorológiai szolgálat is többször írt róla - olvasható.
Ehhez képest csak kisebb körzetekben (például a Nyírségben, a Tisza menti területeken, a Kisalföld keleti részein) hullott idén kevesebb csapadék az átlagosnál. A csapadék eloszlása viszont nagyon egyenetlen, érdemi eső az ország területén szeptember első napjai óta nem esett - jegyezték meg.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzése szerint a hosszú hétvégén a napsütés mellett helyenként már eső is lehet, és némileg a meleg is mérséklődik. A maximumok egyre inkább 20 fok alatt alakulnak majd.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál
2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon
2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg
Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború