Városlista
2025. november 14, péntek - Aliz

Hírek

2019. Március 26. 18:04, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az e-szja felületen egészíthető ki legegyszerűbben a bevallási tervezet

Az e-szja felületen egészíthető ki legegyszerűbben a bevallási tervezet

Az e-szja felületen egészíthetik ki, és küldhetik be legegyszerűbben az áfa fizetésére kötelezett magánszemélyek, a mezőgazdasági őstermelők és az egyéni vállalkozók bevallási tervezetüket az adóhatósághoz,

mert a kiegészítések nélkül nem válik automatikusan bevallássá május 20-án a tervezet.

A többi adózónak nincs teendője, ha a tervezet adataival egyetért - hívta fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) keddi, MTI-nek küldött közleményében. Aki módosítani szeretné a tervezetet, használja a portál kereső funkcióját, például a tavalyi, ingatlan-bérbeadásból származó jövedelemhez elég a keresőbe beírni a "bérbeadás" kulcsszót, és a webes kitöltő ahhoz a sorhoz navigálja az adózót, ahová az adatokat rögzítenie kell. Ha a tervezetben visszaigényelhető adó szerepel, a kiutaláshoz mindenképpen meg kell adni a bankszámlaszámot vagy postacímet - hívták fel a figyelmet.

Az ügyfélkapus regisztrációval rendelkezők az e-szja portál "lekér" funkciójával letölthetik a korábbi évi (16SZJA, 17SZJA), valamint az idén benyújtott 18SZJA bevallásukat, megkönnyítve ezzel annak önellenőrzését vagy javítását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 14. 07:32, péntek | Belföld

Február 28-ig meghosszabbítják és további 14 termékre kiterjeszti az árréscsökkentést

A kormány nem a profithajhász multik, hanem a magyar emberek pártján áll, ezért folytatja a harcot az indokolatlan áremelésekkel szemben.

2025. November 14. 07:30, péntek | Belföld

Gulyás Gergely: a kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről

A kormány döntött a 14. havi nyugdíj bevezetéséről, amely részletekben történik majd - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter csütörtökön Budapesten, a Kormányinfón.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: a kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a gyermekeket is

A kormánynak kötelessége mindenben támogatni a nevelőszülőket és rajtuk keresztül a nevelőszülőkre szoruló gyermekeket is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook oldalára feltöltött videóban szerda este.