Városlista
2026. május 20, szerda - Bernát, Felícia

Hírek

2019. Június 23. 08:23, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az elektronikai berendezések áramtalanítása nem véd a villámcsapástól

Az elektronikai berendezések áramtalanítása nem véd a villámcsapástól

Csupán az elektronikai berendezések áramtalanítása nem véd a villámcsapásoktól - mondta Dely Kornél villámvédelmi szakértő az M1 aktuális csatornán szombaton.

Hangsúlyozta: a megfelelő villámvédelem megtervezését csak a magyar mérnöki kamara által levizsgáztatott villamosmérnökökre szabad bízni.

Elmondta, a mérnökök specifikus védőrendszereket terveznek, figyelembe véve az épületek jellemzőit. A belső védelem azért fontos, mert ez akadályozza meg, hogy a villámcsapás a vezetékeken keresztül károkat okozzon például a szomszédos lakásokban - fűzte hozzá Dely Kornél.

Címkék: vihar, villám

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld

Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok

Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.