Hírek
2019. Május 14. 05:00, kedd |
Külföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Az EU több mint 200 millió euróra büntette az egyik sörgyártót

Az Európai Unió (EU) trösztellenes szabályainak megszegése miatt 200,5 millió euróra (mintegy 61 milliárd forint) büntette a belgiumi székhelyű AB InBev söripari konszernre.
A cég az EU szerint visszaélve pozíciójával befolyásolta és korlátozta a határokon átnyúló sörértékesítést - közölte az Európai Bizottság hétfőn.
Margrethe Vestager versenypolitikáért felelős biztos tájékoztatása szerint a leuveni központú sörgyártó az egyik legkedveltebb, Jupiler márkáját a megnövekedett verseny miatt a belgiuminál alacsonyabb áron értékesítette a szomszédos hollandiai szupermarketek és nagykereskedők számára.
Az AB InBev szándékos stratégiát folytatott annak korlátozása érdekében, hogy a Hollandiában alacsonyabb áron értékesített sört később behozzák Belgiumba. Célja az volt, hogy magasabb árakat tartson fenn Belgiumban a kevésbé drága termékek Hollandiából történő behozatalának korlátozásával - mondta.
Az uniós bizottság arra a következtetésre jutott, hogy a sörgyártó 2009 februárjától 2016 októberéig kifejtett tevékenységével, visszaélve erőfölényével megszegte az unió trösztellenes szabályait, megfosztva ezzel a fogyasztókat az európai egységes piac egyik legfontosabb előnyétől, nevezetesen a nagyobb választék és jobb vásárlási feltételek lehetőségétől - közölte az uniós biztos.
A belga-brazil Anheuser-Busch InBev (AB InBev), a világ legnagyobb söripari konszernje. A sörgyártó 2016-ban egyesült legjelentősebb versenytársával, a második helyen álló SABMiller (SABM) céggel. AB InBev, a Heineken és a Carlsberg világméretekben lefedik a piacot, és a világ sörtermelésének több mint felét adják.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld
Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak
Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.
2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld
Elmaradhat a budapesti békecsúcs
Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.
2025. Október 21. 07:26, kedd | Külföld
Uniós biztos: Európának most végleg le kell állítania az orosz gáz vásárlását
Most \"el kell jutnunk oda, hogy Európában végre teljesen leállítsuk az orosz gáz vásárlását\" - jelentette ki Dan Jorgensen, az energiaügyekért felelős uniós biztos hétfőn Luxembourgban.
2025. Október 20. 08:04, hétfő | Külföld
Volodimir Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.