Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2016. Február 28. 04:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Az Európai Bizottság kedvezően értékeli a magyar reformokat

Az Európai Bizottság kedvezően értékeli a magyar reformokat

Az Európai Bizottság a korábbiaknál lényegesen objektívebb és kedvezőbb értékelést adott a magyar gazdaság helyzetéről, pénteken kiadott reformintézkedéseit értékelő országjelentésében

- mondta Balogh László pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkár szombaton az M1 aktuális csatornának nyilatkozva.

A kabinet képviselője hangsúlyozta, a bizottság külön kiemelte a kiegyensúlyozott gazdasági növekedést, valamint a költségvetési deficit fegyelmezett betartását, ami középtávon is fenntartható fiskális egyensúlyt teremt.

Az EB a munkaerő-piaci helyzetet is dicsérte, külön megemlítve a munkanélküliség alacsony szintjét, amely a válság előtti időszaknál is kedvezőbb - fejtette ki Balogh László, aki szerint a bizottság azzal is egyetértett, hogy a devizahitelek forintosítása jelentősen csökkentette Magyarország sérülékenységét.

Kiemelte, Brüsszel emellett visszaigazolta azt is, hogy a kormány például az online pénztárgépek segítségével jelentős haladást ért el az adóelkerülés elleni fellépésben.

A helyettes államtitkár szólt arról is, a magyar kabinetnek nincs vitája a bizottsággal abban, hogy tovább kell csökkenteni a vállalkozások adóadminisztrációs terheit, szerinte ezt mutatja az is, hogy a kormány régóta dolgozik az ügyintézés ügyfélbarátabbá tételén.

Balogh Zoltán aláhúzta továbbá, hogy Brüsszel a közfoglalkoztatási program lényegét is megértette, így azt már pozitív hangon említik, a kormány pedig egyetért azzal a megjegyzéssel, hogy a programban részvevők munkaerő-piaci elhelyezkedését jobban kell segíteni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.

2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld

Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri

Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.