Hírek
2018. Július 02. 14:03, hétfő |
Életmód
Forrás: forrás: M1 Híradó
Az interneten lévő tévinformációkra hívták fel a figyelmet gyermekgyógyászok
A szülők több mint fele a közösségi médiából és internetes oldalakról tájékozódik, ha gyermeke egészségéről van szó – ez derül ki egy friss felmérésből.
A gyermekgyógyászatban dolgozó szakemberek arra hívták fel a figyelmet, hogy csupán a világhálóról tájékozódni, – szakember megkérdezése nélkül – olykor veszélyes is lehet. A szakemberek ezért azt szeretnék elérni, hogy minél több felületről, hiteles információk áramoljanak a szülők felé – közölte az M1 Híradója.
A szülők több mint fele a közösségi médiából tájékozódik, ha a gyermek egészségével kapcsolatos kérdése van – ez derült ki egy friss hazai felmérésből. A Kiskanál Kommandó gyermekdietetikai mozgalom kutatása szerint, a gyermeket nevelők többsége inkább ad egy interneten olvasott véleményre, mint, hogy kikérje a gyermekorvos vagy a védőnő tanácsát. Ez sok esetben azért van, mert az anyukák úgy érzik, a szakemberektől nem kapnak elég információt.
Veszélyesek is lehetnek a tanácsok
A mozgalom alapítója szerint a szülők 90 százaléka nem említi a háziorvosnak vagy védőnőnek, hogy tagja egy úgynevezett hozzátáplálási csoportnak. Hozzátette, nagyon sokan fogadnak el ilyen helyekről tanácsokat, de ezeknek megvannak a maga veszélyei.
Szakemberek szerint csupán a közösségi oldalakon olvasott véleményekre veszélyes támaszkodni, hiszen, amelyik gyógymód az egyik gyermeknél hatásosnak bizonyult, még hasonló panaszok esetén sem biztos, hogy egy másiknál használható. Probléma az is, hogy a szülők általában a saját álláspontjukhoz hasonló véleményt keresnek a világhálón.
A Házi Gyermekorvosok Egyesületének elnöke szerint napjainkban bárki, bármilyen információt vagy hipotézist közzétehet az interneten. Azonban ezeknek a felvetéseknek és véleményeknek nincs olyan háttere, mint az evidencia alapú orvoslásnak – hívta fel a figyelmet Póta György.
Körültekintőnek kell lenni
Klausz Melinda közösségi médiaszakértő szerint fontos, hogy minden tanácsot fenntartással kezeljenek a szülők. Minden kapott információt körültekintéssel kell fogadni, mert nem biztos, hogy azt egy doktor vagy szakértő tette közzé.
A gyermekgyógyászatban dolgozó szakemberek arról is beszéltek, napjainkban, az internet világában szinte lehetetlen elkerülni, hogy a szülők a közösségi oldalakról tájékozódjanak. Ezért a cél az, hogy a világhálón terjedő információkat szakmailag kontrollált irányba tereljék. Így olyan oldalak jönnének létre, ahol a szülők orvosilag is támogatott tanácsokat kaphatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 25. 08:01, hétfő | Életmód
Megkezdődött a Katolikus Karitász adventi adománygyűjtő programja
Megkezdődött a Katolikus Karitász adventi adománygyűjtő segélyprogramja vasárnap.
2024. November 23. 08:25, szombat | Életmód
MME: a Magyarországon áttelelő fehér gólyák nem szorulnak emberi segítségre
A Magyarországon áttelelő fehér gólyák nem szorulnak emberi segítségre, etetésre, meleg helyen történő átteleltetésük felesleges - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) pénteken az MTI-vel.
2024. November 23. 08:23, szombat | Életmód
November végén rendezik a 24. Vadlúd Sokadalmat Tatán
Tatán, az Öreg-tó partján november utolsó napjaiban rendezik meg a 24. Vadlúd Sokadalmat - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
2024. November 23. 08:15, szombat | Életmód
Tejsavófehérjét hívott vissza a Nébih!
Fémdarabkák lehetséges jelenléte miatt csokoládé ízű tejsavófehérjét hívtak vissza a napokban, olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal közleményében.