Városlista
2026. május 20, szerda - Bernát, Felícia

Hírek

2013. Július 23. 08:07, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Az MSZP emelné az alapbéreket és eltörölné a kényszernyugdíjazást az egészségügyben

Az MSZP emelné az alapbéreket és eltörölné a kényszernyugdíjazást az egészségügyben

Az MSZP szerint a jelenlegi kormány csak leépít, rombol és elbocsát az egészségügyben, eddig több mint 300 milliárdot vont ki az ágazatból.

Az ellenzéki párt azt ígéri, kormányra kerülése esetén emelné az egészségügyi dolgozók alapbérét és ügyeleti díjait, életpályamodellel és a kényszernyugdíjazás eltörlésével mérsékelné a kivándorlás mértékét.
Kormos Kata, az MSZP szóvivője az MTI-hez kedden eljuttatott közleményében azt írta: "minden sikerpropaganda ellenére Magyarország pontosan látja, miként tette tönkre a Fidesz-kormány az egészségügyet".
Hozzátette, a várólisták hosszúak, a rendelőkben a diagnosztikai vizsgálatoknál "kígyózó sorok vannak", az egészségügyi dolgozók folyamatosan hagyják el az országot, "a megszorítások miatt csődközelbe került kórházak" nem tudják kifizetni a beszállítóikat.
A szóvivő kiemelte: az MSZP-nek "megvan a gyógymódja" az egészségügy életképessé tételére. 2014 után igazságosabb és biztonságosabb egészségügyi ellátórendszert építenek - közölte Kormos Kata.

Címkék: belföld, mszp, politika

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 20. 13:00, szerda | Belföld

Vitézy Dávid: a MÁV tíz InterCity-kocsit bérel a nyári balatoni forgalom támogatására az osztrák vasúttól

Tíz InterCity-kocsit vesz igénybe a MÁV a nyári balatoni forgalomra az osztrák vasúttól - írta keddi Facebook-posztjában Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Május 20. 07:03, szerda | Belföld

Magyar Péter: visszakerültek megérdemelt helyükre a magyar-lengyel kapcsolatok

Magyar Péter örül, hogy a magyar-lengyel kapcsolatok visszakerülhetnek megérdemelt helyükre.