Városlista
2026. február 7, szombat - Tódor

Hírek

2019. December 17. 13:04, kedd | Belföld
Forrás: mti

Az ünnepek idején is lesz véradás

Az ünnepek idején is lesz véradás

A karácsonyi és az újévi ünnepek idején is lesz véradás – mondta el Nagy Sándor, az Országos Vérellátó Szolgálat főigazgató-helyettese kedden az M1-en.

A főigazgató-helyettes jelezte: a legrövidebb ideig eltartható vérkészítmények öt napig használhatók, ezért nem megengedhető, hogy ne legyen véradás a két ünnep közötti időszakban. December 27-én minden vérellátó ki fog nyitni, és 7 óra 30 perctől 12 óráig várják a véradókat.

Szólt arról is, hogy a munkaszüneti napokon a levett vér átlagos mennyiségének csak 35-40 százalékát használják fel, de ezt viszont biztosítani kell, hiszen ebben az időszakban nincs utánpótlás.

Nagy Sándor hozzátette, évente mintegy 250 ezren adnak vért, 200 ezer ember pedig rendszeresen megteszi ezt. Alkalmanként 4,5 deciliter vért vesznek le.

Címkék: ünnepek, véradás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 07. 16:00, szombat | Belföld

Hegyi Zsolt: minden eddiginél nagyobb lépés történt a MÁV-flotta megújítása felé

Plusz 50 ezer vasúti ülőhely: mintegy 100 távolsági és elővárosi motorvonat, csaknem 90 új InterCity-kocsi

2026. Február 07. 09:15, szombat | Belföld

KSH: 3,2 százalékkal csökkent az ipar teljesítménye 2025-ben