Hírek
2014. Június 23. 17:45, hétfő |
Kék hírek
Forrás: MTI
Balla Irma-gyilkosság - Kártérítést fizethet az állam az áldozat fiának
A Debreceni Járásbíróság nyár végéig szünetelteti azt a kártalanítási eljárást, amelyet a Balla Irma-gyilkosság ügyében az anyja meggyilkolásának vádjával 23 hónapig előzetes letartóztatásban tartott, majd jogerősen felmentett ifj. Schönstein Sándor indított a magyar állam ellen.
A bíróság erről hétfőn, az első tárgyalási napon döntött, miután a felek hajlandónak mutatkoztak az egyeztetésre és a peren kívüli megegyezésre.
Ifj. Schönstein Sándor az előzetes fogva tartása miatt 14 millió forint vagyoni és 6 millió forint nem vagyoni kártalanításért perelte be a magyar államot. Indoklásában egyebek mellett felhozta, hogy az előzetesben töltött hónapok lelkileg és testileg megviselték, párkapcsolata megszakadt, tanulmányait nem tudta befejezni, jövedelme nem volt.
Magyar György, ifj. Schönstein Sándor jogi képviselője azt mondta, hogy készek a megegyezésre, a perben a magyar államot képviselő jogász pedig azt: a nem vagyoni kártalanítást illetően hajlanak a megegyezésre.
Egyeztetésük után a bíróság úgy döntött, hogy szüneteltetik az eljárást nyár végégig, így addigra a peres felek részegyezségre juthatnak. A teljes körű egyezségnek a vagyoni kártalanítás kérdésében még meglévő vitás kérdések jelentik az akadályát.
Balla Irma debreceni fideszes önkormányzati képviselőt 2007 húsvétján gyilkolták meg debreceni lakásában. A gyilkossággal az ügyészség az áldozat fiát, ifj. Schönstein Sándort vádolta meg. Az első fokon eljáró Hajdú-Bihar Megyei Bíróság a férfit különös kegyetlenséggel elkövetett gyilkosság miatt 12 év fegyházra ítélte. A másodfokon eljáró Debreceni Ítélőtábla azonban új eljárást rendelt el.
A megismételt elsőfokú eljárásban a Debreceni Törvényszék bizonyítottság hiányában felmentette a vádlottat. Az ítéletet az ismételten másodfokon eljáró Debreceni Ítélőtábla jóváhagyta, így az jogerőre emelkedett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 13. 07:29, csütörtök | Kék hírek
BRFK: ellopott, majd kórházi inkubátorban hagyott egy csecsemőt egy nő Budapesten
2025. November 11. 07:37, kedd | Kék hírek
BRFK: egy kábítószer-kereskedelmi ügy miatt tartottak razziát hétvégén egy budapesti belvárosi klubban
Egy kábítószer-terjesztőkkel szemben folytatott nyomozás miatt, konkrét bűnügyi információk alapján tartott a rendőrség razziát hétvégén Budapesten, egy belvárosi szórakozóhelyen
2025. November 05. 07:30, szerda | Kék hírek
Öten meghaltak egy vasúti átjárónál történt balesetben Szentmártonkátán
2025. November 03. 07:18, hétfő | Kék hírek
Rendőrség: nem terrorcselekmény az angliai vonaton elkövetett késeléses támadás
A rendőrség vasárnapi tájékoztatása szerint nem minősül terrorcselekménynek az a késeléses támadás, amelyet egy vonaton követtek el szombat este Angliában.
