Városlista
2025. augusztus 28, csütörtök - Ágoston

Hírek

2011. Október 01. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: OrientPress

Betöltötték a bécsi álomállást: megvan a kerékpárosügyi megbízott

Betöltötték a bécsi álomállást: megvan a kerékpárosügyi megbízott

November 1-jén kezdi meg munkáját a bécsi kerékpárosügyi megbízott, akit több mint négyszáz jelentkező közül választottak ki.

Martin Blum az Osztrák Közlekedési Klubtól (VCÖ) érkezik a Bécsi Városházához, hogy kerékpárosügyi megbízottként mozdítsa előre a kerékpáros közlekedés ügyeit az osztrák fővárosban.

Feladata a biciklis közlekedés népszerűsítése, rendezvények szervezése és a kerékpáros közlekedés javítását célzó ötletek és koncepciók összegyűjtése, illetve kidolgozása. Meghallgatja a kerékpáros szervezetek javaslatait, összekötő kapocsként funkcionál a városvezetés és a bringás társadalom között valamint kapcsolatot épít ki a város vállalkozásaival, oktatási- és kulturális intézményeivel.

Az osztrák főváros célja ugyanis, hogy 2015-re megduplázza, vagyis 12 százalékra növelje a kerékpáros közlekedés arányát. Martin Blum mindezt úgy szeretné elérni, hogy közben ne veszítsék szem elől a közlekedés többi résztvevőjét sem. „Azt szeretném, ha Bécsben még többen szállnának át biciklire, ha a kerekezés igazán népszerűvé válna és eleven kerékpáros kultúra alakulna ki.” Blum egyébként egy darabig maga is kerékpáros futárként dolgozott Grazban.

Munkájában Susanne Reichard korábbi néppárti kerületi polgármester és a zöldpárti Peter Eschberg támogatja. Előbbi a kerületekkel való kapcsolattartásért, utóbbi a rendezvényszervezésért felel majd. A kerékpáros infrastruktúra kiépítéséért felelős kerékpárosügyi koordinátor, Franz Blaha személye és feladatköre változatlan marad.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Külföld

Donald Trump szervezett bűncselekmények miatt sürget vádemelést Soros György és fia ellen

Donald Trump amerikai elnök Soros György és fia ellen bűnszervezet vezetőjeként elkövetett bűncselekmények miatt sürgetett vádemelést szerdán.

2025. Augusztus 26. 07:46, kedd | Külföld

A hétvégén találkozik az ukrán és az amerikai küldöttség

2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Külföld

Donald Trump: az Egyesült Államok nem fizet Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti

Az Egyesült Államok nem fizet semmit Ukrajnának, az oda szánt fegyverzet árát a NATO teljes egészében megtéríti - hangoztatta Donald Trump amerikai elnök hétfőn a Fehér Házban.

2025. Augusztus 25. 07:51, hétfő | Külföld

Újabb területeket foglaltak el az oroszok Ukrajnában

Elfoglalta az orosz hadsereg Filaja települést az ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében - közölte vasárnap a moszkvai védelmi minisztérium.