Városlista
2025. október 23, csütörtök - Gyöngyi

Hírek

2016. Július 11. 09:38, hétfő | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Bin Laden fia bosszúval fenyegeti az Egyesült Államokat

Bin Laden fia bosszúval fenyegeti az Egyesült Államokat

Bosszúval fenyegeti az Egyesült Államokat apja meggyilkolásáért és a muszlimok elnyomásáért Oszama bin Ladennek, az al-Kaida nemzetközi terrorhálózat néhai vezérének állítólagos fia abban a videoüzenetben,

amelyet az al-Kaida médiája, az asz-Szahab tett közzé. Huszonegy perces üzenetében Hamza bin Laden ostorozta az Egyesült Államokat, s azt hangoztatta, hogy az amerikaiak felelősek vezetőik cselekedeteiért.

"Itt mi mindannyian Oszamák vagyunk" - üzente az ifjabb bin Laden, akiről elemzők azt feltételezik, hogy átvenni készül a terrorszervezet vezetését Ajman az-Zavahritól, az al-Kaida jelenlegi vezérétől.

Hamza bin Laden szent háborúval, dzsiháddal fenyegette meg az amerikaiakat, részben mert szerinte "elnyomják a muszlimokat", részben pedig az apja haláláért. "Ha azt gondolták, hogy az Abbotábádban elkövetett bűncselekményük megtorlatlan marad, akkor tévedtek" - fogalmazott.

Abbotábád az a pakisztáni kisváros, ahol az amerikai hadsereg kommandósai 2011 májusában egy rajtaütésben likvidálták Oszama bin Ladent.

A vélhetően most 25 éves Hamza bin Laden - akinek holléte nem ismeretes - további terrortámadásokat helyezett kilátásba az Egyesült Államok területén és külföldi amerikai érdekeltségek ellen, s üzenete szerint bosszút akar állni azokért a muszlimokért is, akik "Palesztina, Afganisztán, Szíria, Irak, Jemen és Szomália területén amerikai elnyomás alatt élnek".

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.

2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld

Elmaradhat a budapesti békecsúcs

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.

2025. Október 21. 07:26, kedd | Külföld

Uniós biztos: Európának most végleg le kell állítania az orosz gáz vásárlását

Most \"el kell jutnunk oda, hogy Európában végre teljesen leállítsuk az orosz gáz vásárlását\" - jelentette ki Dan Jorgensen, az energiaügyekért felelős uniós biztos hétfőn Luxembourgban.

2025. Október 20. 08:04, hétfő | Külföld

Volodimir Zelenszkij készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyinnal

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök készen áll Budapesten is találkozni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - az ukrán államfő erről egy amerikai televíziónak adott, vasárnap sugárzott interjúban beszélt.